Duben byl prozatím mým nejvýdělečnějším měsícem. Velký vliv na růst mých příjmů měly moje aktivity spojené s prodejem PR článků, které popisuji v samostatném příspěvku.

V dubnu se mi dále dařilo optimalizovat PPC kampaně i díky nástroji Skliku – Dotazy spouštějící sestavu. Vyházel jsem hromadu slov, která s danými tématy až tak nesouvisela a přesto mě pár desítek korun měsíčně stála. Výsledkem je snížení ceny za proklik (CPC) a také samozřejmě snížení celkového budgetu, který jsem měsíčně na PPC vydával.

I díky této optimalizaci se mi podařilo dostat affiliate weby jen do lehce záporných čísel.

Jelikož se v polovině května chci účastnit Affiliate konference, tak pevně věřím, že v květnu už budu v oblasti affilu určitě v plusu :-)

Výsledky za duben 2013

AdSense: 4982Kč
Sklik: 15Kč
Affiliate: -117Kč
PR články: 3154Kč
Odkazy: 1700Kč

Celkem: 9734Kč (růst o 159%)

Návštěvnost mých projektů za duben

Od tohoto měsíce jsem se rovněž rozhodl sledovat celkovou návštěvnost svých webů s cílem zjišťování, zda zisky rostou jen díky růstu návštěvnosti, případně i díky optimalizacím a úpravám prováděným na webech.

Níže uvedených graf tak reflektuje vývoj návštěvnosti u všech mých projektů, které nějakým způsobem monetizuji.

Vývoj návštěvnosti - duben 2013

Vývoj návštěvnosti – duben 2013

Jelikož zpracovávám, jak zisky, tak návštěvnost, dá se jednoduše spočítat cena za každého přivedeného návštěvníka. V dubnu mi každý přivedený návštěvník vydělal 18 haléřů, což je skoro třikrát více, než v měsíci minulém.

Na grafu je rovněž pěkně vidět, že se mi podařilo návštěvnost mých projektů za poslední rok zvednou čtyřnásobně. Je tam rovněž vidět nárůst od února 2012, kdy jsem skončil jako zaměstnanec a začal jsem se svým on-line projektům více věnovat.

Plány vs. skutečnost

V minulém reportu jsem si opět vytyčil cíl v podobě pokoření hranice zisku 8.000 Kč. Tento cíl se mi konečně podařilo splnit a dokonce i lehce překonat!

Dále jsem pokračoval v aktivním linkbuildingu, který doufám bude mít pozitivní dopad na další růst návštěvnosti a s tím spojených příjmů.

Nový projekt jsem v tomto měsíci nezakládal žádný. Místo toho jsem se rozhodl vybrat jen několik svých dosavadních projektů a těm se budu věnovat s o to větší vervou.

Plány pro květen

  • opět dosáhnout hranice zisku 8.000 Kč 10.000 Kč
  • dostat affiliate weby do kladných čísel
  • budovat linkbuilding
  • prodávat odkazy na svých webech
  • zlepšovat se v prodeji PR článků
  • dále ladit affiliate weby
  • vyladit PPC kampaně