Nástroje pro affiliate a online podnikání

Níže uvádím seznam nástrojů a služeb, z nichž některé používám denně – bez jejich pomoci si neumím podnikání na Internetu představit.

Hostingy

Ebola – můj nejoblíbenější hosting, kde mám většinu svých domén. Super podpora a služby, jen ten název asi úplně netrefili :D.

Wedos – další velice oblíbený hosting, který šlape do nových technologií a snižuje ceny hostingů na úplně dno.

Český hosting – pokud uvažujete o vlastním virtuálním a dedikovaném managed serveru, jinde bych se ani nedíval.

Domény

Stáří domény a historie obsahu
Jeden z nejlepších nástrojů vůbec – služba Archive.org, která vám ukáže historii zadané domény, ale také uvidíte, jaký se na doméně dříve objevoval obsah.

Aukce domén dAukce.cz
Pokud chcete koupit expirovanou doménu, doporučuji navštívit stránky dAukce.cz, kde se občas dají pořídit super kousky s historií a často jen za cenu nové domény – no blázinec :D.

Ověření volné domény
Plánujete pořídit doménu a zajímá vás, jestli je ještě volná, případně kdo jí vlastní? Ověřte si jí u správce CZ domén – CZ.nic.

Jaké domény vlastní daný držitel?
Občas se může hodit proklepnutí držitele dané domény či najití domén patřících určitému subjektu. Pro tyto účely doporučuji službu na Lupa.cz.

Kdo je majitelem zahraniční domény?
Pokud chcete zjistit majitele u zahraničních domén, vyzkoušejte Whois.net.

Zjistěte, kde daný web hostuje
Zajímá vás, kde daný web hostuje? Proklepněte si web s pomocí Kýblsoftu a jejich funkcí pro hledání hostingu. Pokud si na stejném webu zobrazíte domovskou stránku (mereni.kyblsoft.cz), dostanete se k nástroji, který měří dostupnost webhosingů.

WordPress

Používáte stejně jako já CMS WordPress? Určitě tak časem využijete některé z těchto zdrojů:

Vyhledávače a webová analytika

Nástroj pro webmastery Seznam.cz
Máte problémy s vyhledávačem Seznam? Vyzkoušejte jejich Nástroj pro webmastery. Díky němu uvidíte, zda Seznam vidím vaši sitepapu a nemá s indexací vašeho webu problém.

Přidání nových článků na Seznam.cz
Když publikujete nový článek, je dobré jej přidat do indexu Seznamu, pro tento účel slouží služba Přidání URL.

Search Console
Každý nový web, který to s vyhledáváním na Google myslí vážně, by měl mít nasazen nástroj Search Console (dříve Google Webmaster Tools). Po přidání sitemapy webu zde vidíte průběh indexace webu, případné problémy s chybnými stránkami, seznam vstupních stránek i klíčových slov.

Google Analytics
Web bez webové analytiky, jak kdyby neexistoval. Nejen za sebe jednoznačně doporučuji Google Analytics, nástroj, který vám ukáže, odkud a jak se uživatelé na váš web dostali, jaké interakce na webu vykonali apod.

Bing Webmaster Tools
Ač je vyhledávač Bing u nás považován za minoritní, neškodí přidání stránek i do Bing Webmaster Tools.

Měření rychlosti webu

Pingdom – měření rychlosti webu, včetně analýzy segmentů a ukazatelů, jak dlouho se načítají. Pro české weby doporučuji nastavit jako testovací zemi Sweden.

GTmetrix – další ze super testovacích nástrojů s hlubší analytikou načítaní konkrétních částí webu. Pomalejších časů si nevšímejte, váš web je měřen z Kanady :).

Page Insight – nástroj od Google, který vám ukáže použitelnost daného webu pro mobilní zařízení, ale také dá pár doporučení na zlepšení.

Linkbuilding

MajesticSEO – pokud vás zajímá, jaké zpětné odkazy vedou na vaši doménu a odkud, Majestic je tou pravou volbou.

Collabim – pravidelné sledování pozic klíčových slov, měření pozic ve vyhledávačích, porovnání webu s konkurencí.

PageRank je mrtev, dnes je pro některé účely vhodné sledovat spíš ukazatele PageAuthority (PA) a DomainAuthority (DA). Změřit oba údaje si můžete na moz.com.

Klíčová slova a texty

Pokud stejně jako já nakupujete texty od copywriterů, jistě oceníte online službu Copyscape, která ověří, zda napsané texty nejsou plagiáty.

Návrh klíčových slov Sklik – pokud to s obsahovým marketingem, long-taily a analýzou klíčových slov myslíte vážně, bez této super služby se prostě neobjedete. Sám používám denně :).