Posledního půl roku jsem blogování moc nedal. Nezbyl na něj bohužel čas. Od května letošního roku jsem se totiž dal (společně s kamarádkou a kamarádem) na offline podnikání a přípravy na otevření nám zabraly veškerý čas.

Pronajali jsme si prostor o ploše 1400 m2 s jedním jediným cílem a tím bylo vybudování dětského světa Lumpárium v Pardubicích.

Bourání a jiné taškařice

1. května jsme převzali klíče a jako první přišly na řadu bourací práce, kdy jsme zbourali či si nechali zbourat téměř veškeré vnitřní příčky a zachovali jsme jen zdivo obvodové.

Jelikož před námi prostor okupovala firma prodávající koberce a ta se rozhodla, že je dobrý nápad, aby byly koberce úplně všude – kromě všech podlah také na zdech a oknech :D. Čekal nás úkol nelehký…

Ve výsledku jsme tedy přes měsíc jen trhali koberce a ručně škrábali všechny spáry, ve kterých zůstalo roky zažrané lepidlo.

Přípravy dětského centra

Focení na titulku časopisu Urob si sám – jeseň 2017 (vrtačku držím jen kvůli focení)

Abych tady nepopisoval každou činnost zvlášť, zjednodušeně jsme neustále: vrtali, malovali, řezali, brousili, vyráběli, … a tak stále dokola.

Sehnat v dnešní spolehlivé řemeslníky (až na světlé výjimky), kteří mají volné kapacity je téměř nadlidský úkol.

Proto jsme si vše, kromě bouracích prací, nových sádrokartonových příček a obkladů, raději dělali sami.

A tak to taky vypadlo, nemyslím to samozřejmě kvalitativně, ale časově :P.

Náš život se posledního půl roku smrskl jen na vstávání, letmou snídani za pochodu, celodenní práci, kterou jsme si občas proložili dovezenou čínou nebo pizzou – obojí už bych pár měsíců snad ani vidět nemusel.

Oběd a odpočinek v Lumpáriu

A takhle jsme si celé měsíce žili :)

Poslední měsíc už byl naprostý masakr, tlačil nás čas – přece jen se blížila zima a kam chudáci rodiče s dětmi půjdou? :)

Poslední dny jsme tak chodili spát i o půl 4, abychom v 7 ráno už opět byli na značkách.

Kolaudace proběhla až na drobnější výtky bez problémů (ty jsme vyřešili během jednoho odpoledne), a tak se mohla plánovat otvíračka.

Aby vše nevypadalo černě, měsíce příprav jsme si dokázali i užít :).

Konečně otevíráme!

Nakonec jsme Lumpárium otevřeli 9.11.2017, tedy o cca dva měsíce později, než byl náš původní plán – dnes je to měsíc a půl od otevření a tento příspěvek píšu z naší herničky :).

Co mi dělá radost a proč jsem do offline podnikání šel?

  • „hmotné“ podnikání
  • diverzifikace příjmu
  • líbila se mi myšlenka provozování dětského centra
  • spravila se mi záda, jelikož už nesedím jenom u kompu
  • neskutečně jsem si vyčistil hlavu :)

„Pohoda“ po otevření

Můj původní plán, že se po otevření pasuji do role údržbáře vzala za své a jsem tu zatím (s výjimkou jedno dne) neustále, a to i o víkendech.

V coworkingu, kde si platím kancelář jsem byl za poslední dva měsíce asi třikrát a přemýšlím, jestli nebudu pracovat z naší kavárny nebo si v jedné ze zadních místností nezřídím kancelář.

Té operativy je prostě stále dost a chceme to mít alespoň v začátcích pevně v rukou, protože důležitý první dojem máme možnost udělat pouze jednou :).

Jestli se nám rekonstrukce povedla? To můžete posoudit sami.

Lumpárium při rekonstrukci

Lumpárium při rekonstrukci

Lumpárium po rekonstrukci

Lumpárium po rekonstrukci