», Wordpress»Jak získat expirované domény s historií

Jak získat expirované domény s historií

Máte blog nebo magazín na WordPressu, kde mohou návštěvníci přidávat komentáře? Víte, že toho můžete využít pro nalezení zajímavých expirovaných domén s historií?

Jak postupovat?

Nainstalujte si plugin Broken link Checker, aktivujte ho a přejděte do sekce „Look for links in“, kde zatrhněte položku Comments (tedy komentáře). Pokud jste dříve na daném magazínu prodávali PR články a zpětné odkazy, doporučuji vybrat i položku Příspěvky, eventuálně Stránky. Změny uložte.

Přejděte na úvodní stránku pluginu (sekce General), kde se vám začnou pomalu zobrazovat odkazy, které jsou nefunkční. Když si jejich seznam rozkliknete, uvidíte položky, mezi nimiž pravděpodobně budou i komentáře (označené ikonkou panáčka).

Komentáře jako nástroj linkbuildingu

Jak asi víte, komentáře jsou často využívány buď samotnými autory webů nebo různými SEO specialisty k linkbuildingu. A jak to tak bývá, mnoho webů po čase zapadne prachem a majitelé neprodlouží doménu.

A to je příležitost pro nás.

Například na tomto mém blogu jsem takto objevil několik desítek domén, které mají historii a někdy tak zajímavé odkazy, že bychom všichni jenom čuměli :).

Komentář s odkazem na nefunkční doménu

Komentář s odkazem na nefunkční doménu

Na výše uvedené příkladě je například vidět doména mobilniklimatizace24.cz, která má historii sahající do roku 2014, podle Majestic SEO na ni vede přes 5700 odkazů z 500 domén (o kvalitě odkazů tento článek není :)).

A co je nejlepší?

Doména je volná, jsem zvědav, jak dlouho ještě bude (je pondělí 3.10. 12:00) To to trvalo – doména byla zaregistrována 4.10. a už na ní visí affily odkazy :).

Jo a spojení „mobilní klimatizace“ hledá jen na Seznamu přes 6 000 lidí měsíčně. A podle ceny za proklik je v tomto segmentu i docela velká konkurence v PPC, o čemž svědčí krásná cena za proklik.

Škoda, že jsem nikdy nepřišel na chuť MFA webům :D

Statistiky hledání mobilní klimatizace na Seznamu

Statistiky hledání mobilní klimatizace na Seznamu

Registrujte a vydělávejte

Expirovanou doménu není problém registrovat a těžit z práce, kterou doméně věnoval jejích předchozí majitel či najatý linkbuilder :).

Můžete si taky zahrát na spekulanta, objevené domény koupit a nabídnout ji firmám podnikající v daném segmentu ;).

A co vy, podařilo se vám takto najít nějaké zajímavé domény?

2016-11-02T20:21:14+00:00Říjen 3rd, 2016|Linkbuilding, Wordpress|4 komentáře

4 komentáře

 1. PanZero 3.10.2016 v 12.56 - Odpovědět

  To je dobrý tip, ikdyž trochu vousatý :). Mně se před časem osvědčilo projet zašlé katalogy stránek – těch expirovaných domén s odkazy bylo mrtě.

  • Josef Kroupa 3.10.2016 v 17.18 - Odpovědět

   PaneZero,
   katalogy jsem dřív hodně také projížděl. Dnes už používám snad jenom Google, kam zadávám klíčová slova z oblastí, kde zrovna hledám doménu.

 2. Michal 4.10.2016 v 15.54 - Odpovědět

  Dobrá náhoda, mobilniklimatizace24.cz byl můj web. Dostal jsem penalizaci od googlu a dál jsem se o web nestaral. Mezitím jsem rozjel další web s mobilkama ale upřímně – na výdělek to není, mobilky jedou 3 měsíce v roce, affil měl hodně storna a ppc se nevyplácelo.

  • Josef Kroupa 4.10.2016 v 16.46 - Odpovědět

   Michale,
   těch domén mi při kontrole URL vypadlo hned několik. Dokonce několik osobních blogů patřících affilákům a online podnikatelům :). Ty osobní blogy se mi nechtělo moc zveřejňovat a zaujaly mě právě ty klimatizace :D.

Napsat komentář