Za ty roky, co provozuji své weby na WordPressu, jsem vyzkoušel mraky různých pluginů pro cache. Některé z nich fungovaly perfektně, některé z nich mi na webech způsobovaly nemalé problémy. V poslední době jsem ale narazil na plugin, pomocí kterého dokáži během pár minut zrychlit načítání webu i jednu o vteřinu. A to během pár minut věnovaných konfiguraci pluginu…

V průběhu let jsem si oblíbil cachovací pluginy W3 Total Cachce, ale i Comet Cache (dříve Zen Cache).

Jelikož jsem se v poslední době zaměřil na zrychlení svých webů, začal jsem se dívat i po dalších alternativách pro cachování.

V různých zahraničních diskuzích vycházel výborně plugin WP Fastest Cache. Začal jsem jej tedy také testovat a z výsledků jsem nadšen.

Plugin je volně ke stažení na oficiálních strákách WordPressu: zde.

Nastavení pluginu WP Fastest Cache

Z diskuzí, a postupně z mého vlastního testování mi vyplynulo jako nejlepší toto nastavení:

Nastavení pluginu WP fastest cache

Nastavení pluginu WP fastest cache

Zkoušel jsem povolit i minifikaci CSS a kombinování javascriptů – tato nastavení bohužel potlačují funkčnost mnou používané šablony a proto je nepoužívám.

Výsledky zrychlení webu

Plugin Fastest cache jsem nasadil na všechny svoje WordPress weby a všude se rychlost načítání rapidně zrychlila. U většiny webů jsem dosáhl zrychlení až o vteřinu, což za pár minut věnovaných stažení a nastavení pluginu rozhodně stojí.

Zde vidíte rychlost načítání úvodní strany tohoto mého blogu. Web se načítal pár desetinek přes 2 sekundy.

Rychlost načítání webu s pluginem Super cache

Rychlost načítání webu s původně používaným pluginem Super cache

Po instalaci a nastavení pluginu pro cache jsem dosáhl těchto výsledků.

Rychlost načítání webu s pluginem WP Fastest cache

Rychlost načítání webu s pluginem WP Fastest cache

Závěr

Někomu se může zdát, že načítání webu kolem vteřiny a půl není žádný zázrak. I já s tím souhlasím. Na tomto svém blogu jsem se další optimalizaci vzhledem k rychlosti načítání příliš nevěnoval, navíc zde používám vcelku robustní šablonu Avada.

Mám ale otestovány další metody a postupy, které dokáží srazit rychlost načítání až pod jednu vteřinu, ale ty vám postupně představím až v dalších příspěvcích :).

A co vy, jaké máte zkušenosti s pluginy pro cachování a který byste doporučili vy? Případně, jakých jste dosáhli výsledků s mnou doporučeným pluginem?