Pomalu a jistě nám začal nový rok a nezbývá tak provést každoroční úpravy, které s sebou nový rok nese.

1. Změna letopočtu v patičce

Pokud v patičce používáte copyright spolu s údajem o aktuálním roku, je nutné toto datum změnit. Pokud máte datum v patičce nastaveno natvrdo a chcete se této každoroční činnosti vyhnout, můžete přidat tento PHP kód.

<?php the_time('Y'); ?>

2. Aktualizace WordPressu

Aktualizujte si WordPress, používané pluginy a šablony na aktuální.

Vyvarujete se tak situaci, která se mi stala minulý týden – přes neaktualizovaný plugin se mi na web nabourávali roboti, kteří neustálými pokusy o přihlášení do administrace opakovaně shazovali web, a ten tak byl několik hodin nedostupný. A to dokonce i pro moje přihlášení do administrace.

3. Kontrola reklamních jednotek

Zkontrolujte reklamní bloky, které na webu používáte. Zkontrolujte si affiliate programy, které propagujete, zda jsou stále aktivní. Je možné, že na webu používáte inzerenta, který svůj program dávno ukončil. A vy jej stále propagujete a posíláte mu návštěvnost – změňte jej na jiného.

4. Přidejte více AdSense jednotek

Google v loňském roce zrušil omezení počtu používaných reklamních jednotek AdSense. Pokud to má na vašem webu smysl, určitě doporučuji počet reklamních jednotek navýšit – ale ne na úkor čitelnosti a použitelnosti webu.

5. Responzivní šablona

Ze statistik webu Smart Insights vyplývá, že uživatelé denně tráví na Internetu na mobilu 2.8 hodiny, 2.4 hodiny na počítači či tabletu.

Pokud váš web není responzivní, doporučuji o změně šablony vážně přemýšlet.

6. Přechod na HTTPS

Google považuje HTTPS za rankovací signál, výhledově navíc hrozí, že budou prohlížeče na nezabezpečené weby upozorňovat.

Sám jsem proto na podzim několik ze svých webů převedl a podle výsledků jsem rád, že jsem to udělal – zlepšily se mi jak pozice na Googlu, tak i na Seznamu. Pokud váš web zabezpečený protokol nepoužívá, začněte se změnou protokolu ještě dnes!