»»Jak jsem ztratil a opět našel motivaci něco dělat

Jak jsem ztratil a opět našel motivaci něco dělat

Většina z vás jistě zaznamenala, že jsem od léta 2014 do prosince 2014 své online podnikání značně zanedbával. Nezbyl na něj prostě čas. V období, kdy se situace s mým stěhováním a zařizováním nového bydlení zlepšila, čekal jsem, že naskočím do rozjetého vlaku a navážu na letní měsíce, kdy jsem nějakou tu zlatku měsíčně na Internetu vydělával.

Prokrastinace v plném proudu

Jak jistě tušíte, nestalo se tak. Sice jsem měl relativní dostatek volného času, ale stále jsem se nedokázal přinutit k tomu, abych začal nějak víc makat. Nic mě prostě nebavilo a když už jsem k počítači usedl, jela prokrastinace jak divá.

Navíc, když už jsem začal něco málo dělat – rozumějte, odpovídat na komentáře na svých webech, viděl jsem, že příjmy neustále klesají a má motivace cokoli dělat byla stále horší a horší.

Zlom přišel na začátku března, kdy mi Tomáš Dekan napsal:

:D Pepo, Pepo :) Neděláš mi radost.

Jakožto reakci na moje poslední reporty příjmů z Internetu, kde v posledních měsících zveřejňuji stále tristnější a tristnější čísla.

Tomášovi jsem nastínil, že mám obrovský problém s motivací a také s prokrastinací. Tomáš mi prozradil, že aktuálně pořádá kurzy pro středně pokročilé affiláky, které absolvovalo pár mých kamarádu z onlinu, a které by mi mohly pomoci.

S Tomášem jsem se tedy domluvil na individuálním školení, kde jsme postupně procházeli mé projekty, Tomáš mi k nim dával zpětnou vazbu a také rozkryl další segmenty, které by pro affil podnikatele mohly být zajímavé.

Z kurzu jsem si udělal dvě A4 poznámek, které v posledních dnech vcelku úspěšně aplikuji do svých webů a vidím, že tahle cesta bude pro mě ta pravá. Od nynějška se budu snažit dělat weby pro lidi a ne pro prohlížeče (pěkné klišé :-)). Je to sice cesta pomalejší, ale déle udržitelná a pro mě osobně, i nejvíc smysluplná.

Tomáš Dekan – mentor

Nakonec jsem se s novým mentorem domluvil, že nade mnou bude držet pomyslený bič, kdy mě bude každý pátek kontrolovat, zda skutečně něco dělám a neflákám se :-).

Paradoxně mi tento krok přinesl asi nejvíce. Potřeboval jsem prostě hnací motor a co může být víc, než když vás jeden z největších českých affiláků pravidelně kontroluje? A co víc, vy jej nechcete zklamat.

Začínám stále více investovat

V posledních dnech navíc začínám s „investicemi“, k čemuž mě inspiroval Michal Hradil, mimo jiné ve svém článku Lambo nebo Aston Martin.

Začal jsem tedy spouštět nové PPC kampaně, začínám si hrát s Facebook Ads, objednal jsem si texty u iParťáka.

A co výsledky?

A jestli toto moje snažení přináší výsledky? Zatím nikterak valné, ale z dob dřívějších vím, že málokterý úspěch se rodí přes noc, takže není kam spěchat ;-).

A jestli tento článek někdo považuje za placené PR, tak budu jenom rád. Tomáš Dekan je výborný člověk, který mi již několikrát nezištně pomohl a oceňuji na něm jeho neskutečně lidský přístup. Na oplátku já zapromuju Tomáše jakožto lektora :-) Takže ještě jednou – Tome díky, že jsi mi pomohl zase něco dělat ;-)

Zkuste si to sami – vsaďte se

Pokud máte problém s motivací jako já, zkuste se prostě s někým vsadit, že do měsíce přivedete na web tolik a tolik návštěvníků, získáte určitý počet nových zpětných odkazů, publikujete 10 nových článků na blogu, atd. a uvidíte, že začněte makat jako šrouby. Nikdo z nás přece nechce prohrát…

2016-10-13T19:17:11+00:00Květen 11th, 2015|Jen tak|13 komentářů

13 komentářů

 1. Lenny 11.5.2015 v 19.12 - Odpovědět

  Skvěle napsáno, úplně se v tom vidím. Jo, stěhování je prevít, úplně rozhodí všechny dobré návyky a hodně trvá, než se člověk dokope se k nim vrátit, taky se mi to stalo. Mně teď nejvíc pomáhá psát veřejně každé 2 týdny report, na čem pracuju + jednou za čtvrt roku seznam cílů. Je dost hloupé psát „zase jsem to nezvládla“ nebo „opět jsem se na to vykašlala“. Raději to fakt udělám. Motivace jako hrom :)

  • Josef Kroupa 11.5.2015 v 19.17 - Odpovědět

   Lenny,
   děkuji za komentář :-). Krátkodobé cíle veřejně publikované jsou fajn. Už je pročítám na Tvém blogu, abych načerpal inspiraci :-).

   Dnes oceňuji své přestěhování plnými hrstmi – svítilo sluníčko, tak tu sedím na terase s notebookem na klíně, poslouchám Mobyho a u toho se mi pracuje, jak dlouho ne :-) Už se těším, jak budu pracovat zítra :-D.

 2. Zbyněk Buřival 11.5.2015 v 19.26 - Odpovědět

  Jojo, veřejné reporty člověka velice nakopnou :D Píšu si je pro sebe i proto, že mě nutí něco dělat a umožňují i zpětnou vazbu co nefunguje. Osobně nemám problém s rozvojem projektů, ale spíš s monetizací. Držím palce, rád si počtu trochu víc motivující cifry jak ty moje :D

  • Cyklista 12.5.2015 v 8.45 - Odpovědět

   Přesně tak to mám já. Nemám problém s rozvojem webů, občas se mi povedou i další zpětné odkazy, ale co mi nejde, to je affil. Daleko lépe se mi daří adsense, ale ten pokrok je tam opravdu malý, menší než jsem plánoval. Veřejné sliby ale nedávám, jednak se nechci stydět :o) jednak by to u mne asi nikoho nezajímalo.

   • Josef Kroupa 12.5.2015 v 14.15 - Odpovědět

    Cyklisto, já affil zkouším už pár let a oproti AdSense je to prostě těžší. Jak někdo jednou napsal, AdSense je pro lenochy. Prostě nasadíš reklamy na místa, kde víš, že je nějaká proklikovost a už to začíná vydělávat.
    Já v posledním měsíci zkouším nasazovat affiliate prvky na místa, kde jsem měl dříve AdSense reklamy a musím říct, že to zatím vypadá, že výkonnost je někde úplně jinde – snad tento trend vydrží :-)

  • Josef Kroupa 12.5.2015 v 14.11 - Odpovědět

   Zbyňku, co jsem tak koukal na Tvoje reporty, tak čísla máme totožná. U Tebe se mi strašně líbí prodej fotografií ve fotobankách. Když pominu samotný akt focení a úpravy fotografií, máš vcelku zajímavý pasivní příjem :-).

 3. frances 11.5.2015 v 21.37 - Odpovědět

  Tesat do kamene, Tomas si urcite zaslouzi velkou pochvalu a absolitorium. Neznam moc podobnych lidi v CR, kteri by byli tak vstricni a napomocni komukoliv. Obdivuhodne jak je Tomas napomocny opravdu vsem kdo si o pomoc reknou a naprosto nezistne.

 4. LukasP 12.5.2015 v 6.53 - Odpovědět

  Sakra, taky bych potřeboval nakoupnout, zdá se mi, že stagnuju a nerostu (no pomalý růst tam je, ale nic pro dostatečnou motivaci). Dostat se ale na další level se mi zdá ještě mnohem těžší než vyrůst z nuly :-/ Nemělo by to být naopak s možností investovat do růstu?! :-) Teď bude Tom zavalenej žádostma o konzultace, asi se taky přidám

  • Honza 12.5.2015 v 13.58 - Odpovědět

   Cítím to stejně. Podle mě jsi dorostl někam, na co máš znalosti a na to pokročit dále se musíš naučit nové. Bez nich je to takové udržování toho co funguje, ale aby to rostlo, musíš začít dělat něco nového nebo jinak.

   • Josef Kroupa 12.5.2015 v 14.17 - Odpovědět

    Honzo,
    znalosti si stále prohlubuji, v tom problém nevidím (Internet, konference, další affiláci). Jen jsem prostě dospěl do fáze, kdy jsem nechtěl cokoli dělat – klasickej syndrom vyhoření :-). Teď jsem ale nasedl trošku na jinou vlnu, dělám věci jinak a snad to bude mít kýžený efekt – růst mých příjmů ;-)

  • Josef Kroupa 12.5.2015 v 14.13 - Odpovědět

   Lukáši, je to přesně tak, jak píšeš. Vydělat několik málo tisíc zvládne každý, kdo ve svém počínání alespoň vytrvá. Vyrůst ale nad nějakou úroveň a dlouhodoběji se tak udržet, to už je jiná. Sám vidím, že bez investování zákonitě musí přijít stagnace a postupný pád.
   Pokud máš problém s motivací, zkus mě kontaktovat a můžeme se motivovat společně ;-).

 5. Peter 14.5.2015 v 18.52 - Odpovědět

  Pri internetovom podnikaní je veľmi veľa úskalí, ktoré dokážu človeka vyšťaviť demotivovať a pod. Najhoršie je keď dokážete zarobiť jednoducho za mesiac aj pár tisíc € a potom dalšie mesiace je to iba pár stoviek. To dokáže človeka celkom dosť dostať do takej nálady neviem ako to nazvať frustrácie alebo tak. Verejné oznamovanie svojich cieľov je výborný spôsob ako na motiváciu, pretože keď svoje ciele rozhlasíte do sveta tak nematé inú možnosť, len na nich pracovať, aby ste nestratili tvár pre ostatnými.

  • Josef Kroupa 19.5.2015 v 6.24 - Odpovědět

   Petře,
   je to přesně tak. Veřejně definované cíle na mě působí jako hnací síla :-)

Napsat komentář