Napsal: Josef Kroupa 11. května 2015

Většina z vás jistě zaznamenala, že jsem od léta 2014 do prosince 2014 své online podnikání značně zanedbával. Nezbyl na něj prostě čas. V období, kdy se situace s mým stěhováním a zařizováním nového bydlení zlepšila, čekal jsem, že naskočím do rozjetého vlaku a navážu na letní měsíce, kdy jsem nějakou tu zlatku měsíčně na Internetu vydělával.

Prokrastinace v plném proudu

Jak jistě tušíte, nestalo se tak. Sice jsem měl relativní dostatek volného času, ale stále jsem se nedokázal přinutit k tomu, abych začal nějak víc makat. Nic mě prostě nebavilo a když už jsem k počítači usedl, jela prokrastinace jak divá.

Navíc, když už jsem začal něco málo dělat – rozumějte, odpovídat na komentáře na svých webech, viděl jsem, že příjmy neustále klesají a má motivace cokoli dělat byla stále horší a horší.

Zlom přišel na začátku března, kdy mi Tomáš Dekan napsal:

:D Pepo, Pepo :) Neděláš mi radost.

Jakožto reakci na moje poslední reporty příjmů z Internetu, kde v posledních měsících zveřejňuji stále tristnější a tristnější čísla.

Tomášovi jsem nastínil, že mám obrovský problém s motivací a také s prokrastinací. Tomáš mi prozradil, že aktuálně pořádá kurzy pro středně pokročilé affiláky, které absolvovalo pár mých kamarádu z onlinu, a které by mi mohly pomoci.

S Tomášem jsem se tedy domluvil na individuálním školení, kde jsme postupně procházeli mé projekty, Tomáš mi k nim dával zpětnou vazbu a také rozkryl další segmenty, které by pro affil podnikatele mohly být zajímavé.

Z kurzu jsem si udělal dvě A4 poznámek, které v posledních dnech vcelku úspěšně aplikuji do svých webů a vidím, že tahle cesta bude pro mě ta pravá. Od nynějška se budu snažit dělat weby pro lidi a ne pro prohlížeče (pěkné klišé :-)). Je to sice cesta pomalejší, ale déle udržitelná a pro mě osobně, i nejvíc smysluplná.

Tomáš Dekan – mentor

Nakonec jsem se s novým mentorem domluvil, že nade mnou bude držet pomyslený bič, kdy mě bude každý pátek kontrolovat, zda skutečně něco dělám a neflákám se :-).

Paradoxně mi tento krok přinesl asi nejvíce. Potřeboval jsem prostě hnací motor a co může být víc, než když vás jeden z největších českých affiláků pravidelně kontroluje? A co víc, vy jej nechcete zklamat.

Začínám stále více investovat

V posledních dnech navíc začínám s „investicemi“, k čemuž mě inspiroval Michal Hradil, mimo jiné ve svém článku Lambo nebo Aston Martin.

Začal jsem tedy spouštět nové PPC kampaně, začínám si hrát s Facebook Ads, objednal jsem si texty u iParťáka.

A co výsledky?

A jestli toto moje snažení přináší výsledky? Zatím nikterak valné, ale z dob dřívějších vím, že málokterý úspěch se rodí přes noc, takže není kam spěchat ;-).

A jestli tento článek někdo považuje za placené PR, tak budu jenom rád. Tomáš Dekan je výborný člověk, který mi již několikrát nezištně pomohl a oceňuji na něm jeho neskutečně lidský přístup. Na oplátku já zapromuju Tomáše jakožto lektora :-) Takže ještě jednou – Tome díky, že jsi mi pomohl zase něco dělat ;-)

Zkuste si to sami – vsaďte se

Pokud máte problém s motivací jako já, zkuste se prostě s někým vsadit, že do měsíce přivedete na web tolik a tolik návštěvníků, získáte určitý počet nových zpětných odkazů, publikujete 10 nových článků na blogu, atd. a uvidíte, že začněte makat jako šrouby. Nikdo z nás přece nechce prohrát…