»»Kolikrát denně sledujete své příjmy?

Kolikrát denně sledujete své příjmy?

Každý, kdo začínal s online podnikáním, mě nevyjímaje, se určitě setkal s pravidelným (občasným) sledováním růstu příjmů v AdSense. Sám jsem v počátcích nasazení AdSense bloků kontroloval přírůstky i několikrát denně (případně neustálé sledování Google Analytics). Přírůstky v té době činily maximálně jednotky korun či desetikorun denně, přesto jsem tento růst vždy sledoval s velkým vzrušením a nadšením současně. Příjmy jsem kontroloval ihned po probuzení, po příchodu domů z práce, ze sportu, z hospody, … Nakonec jsem si stáhnul i aplikaci pro Android, abych nemusel stále zapínat počítač a měl přehled příjmů od Google vždy po ruce :-).

Všimla si toho i moje přítelkyně, která mi řekla, že jsem magor, když AdSense sleduju i několikrát denně.

Situace nastala před pár lety, kdy jsem byl delší dobu „na samotě u lesa“, bez přístupu k Internetu a neměl jsem tak možnost pravidelně sledovat své příjmy.

Překvapivý růst příjmů

Jaké bylo mé překvapení, když jsem po návratu domů zjistil, že příjmy rostly dokonce ještě rychleji, než v době, kdy jsem je i několikrát denně sledoval.

S postupem času se moje četnost sledování zisků zpomalila a dnes je kontroluji jednou denně, případně až po víkendu, a to jen proto, abych zjistil, zda se mi někde neobjevil nějaký trabl, který by bylo potřeba urgentně řešit.

Tyto denní kontroly však však provádím jen letmo, v podrobnějších statistikách se hrabu více jen v případech, kdy jsem udělal na webu větší změny (změna formátů reklamních bloků, přesun reklam, …) a na konci měsíce, kdy sepisuju své měsíční příjmy.

Tímto krokem jsem získal mnohé, neustálé kontroly zisků mě nevyrušovaly od práce, kterou jsem tak často přerušoval a navíc tento krok prospěl i mé psychické stránce, kdy se člověk nemusí nervovat o každou vydělanou korunu.

Stejnou cestu doporučuju i všem ostatním, i když v počátcích nasazení reklamních bloků se opakovanému sledování příjmů nevyhne asi nikdo. Ušetří vám to dost nervů a hlavně času, když nebudete stále odbíhat od rozdělané práce a ve výsledku i tak více vyděláte :-)

2018-12-08T14:48:46+00:00Září 22nd, 2016|Jen tak|3 komentáře

3 komentáře

 1. Zahradník 24.9.2018 v 14.55 - Odpovědět

  Měl a mám to podobně. Ze začátku pár krát denně. Na druhou stranu, pokud jsem budoval své portfolio webů, chtěl jsem mít přehled, jak který typ článku nebo jeho obsah či další web má vliv na čtenost webu a příjmy Adsense. Dnes, když je situace stabilizována, mi stačí kouknout na to večer před spaním. Spíš než výdělky mě zajímá trend a hlášení Googlu.

  Fakt je lepší věnovat čas vydělávání, než kontrole, kolik jsme toho vydělali :)

 2. Kamil Staš 26.9.2018 v 21.21 - Odpovědět

  Kdysi jsem tak činil taky, některé programy to měli dokonce někdy v noci, tak když jsem se náhodou probudil, tak jsem koukal. Dnes kouknu na Invii kde stejně většinou nic není. A jednou měsíčně to sesumarizuji pro můj přehled. Před dvěma měsíci jsem začal po malých částkách investovat do akcií a mám podobný zlozvyk :) Koukám jak se těch pár akcií co mám hnulo. Přitom chci být long držitel a teď tam mám minimální peníze. Musím se to odnaučit. Protože až ta, toho bude víc tak by to mohlo být na hlavu pořád to sledovat :)

 3. Beraniste 16.11.2018 v 18.57 - Odpovědět

  Když jsem začínal a měl jsem první projekt, tak denně, poté přibylo podnikání na HPP a začal jsem přidávat projekty a s tím dále budovat pasivní příjmy. Když počet investičních příležitostí přesáhl 150, tak už to sleduji jen sporadicky podle seznamu, kde si odškrtávám, zda je to OK a nebo není. Většinou to kontroluji tak jednou ročně.

Napsat komentář