Napsal: Josef Kroupa 22. června 2015

Mnozí z Vás, kteří používáte WordPress a AdSense, jste jistě zaregistrovali, že některé reklamy AdSense mívají světle žluté pozadí.

V poslední době jsem začal registrovat tuto nepříjemnou vlastnost hlavně u responzivních formátů reklam nebo u reklamních bloků, které mají zaoblené rohy – žlutá barva je pak vidět okolo samotné reklamy. Nepříjemné ale je, že se toto žluté pozadí nedá změnit v rozhraní AdSense.

Žluté zlo ve výsledcích vyhledávání na Seznamu

Jelikož se mi navíc již několikrát stalo, že na některý z mých webů přišel robot od Seznamu a zaindexoval stránky se žlutým pozadím, rozhodl jsem se tento žlutý přízrak zneškodnit jednou provždy.

Žluté reklamy AdSense

Žluté reklamy AdSense

Řešení? Jednoduchá úprava CSS kódu

Zagooglil jsem a ihned jsem našel příčinu i řešení celého problému. Vše je způsobenu WordPressem a některými šablonami, které mají nadefinovanou třídu „ins“ s barvami #fff9c0, #FF9900 , či dalšími odstíny žluté.

Stačí tedy najít příslušný CSS soubor, kde je daná třída nadefinována (nejjednodušší je využití prohlížeče Chrome či Firefox a jejich nástroje pro prohlédnutí zdrojového kódu) a příslušnou hodnotu v CSS souboru změnit na vaši požadovanou, například bílou #FFFFFF.

Kdo si netroufá na editaci CSS, může vlastnost změnit přímo v prostředí WordPressu: v levém postranním menu vyberte možnost Vzhled – Editor – a vložte níže uvedený kód do libovolného CSS souboru.

ins {
background-color: #FFFFFF !important;
}

Zdroj: John Shipp