»»Přidávání příspěvků z Twitteru na WordPressu

Přidávání příspěvků z Twitteru na WordPressu

Jako většina bloggerů, tak i já jsem ucítil nutkavou potřebu umístit do svého příspěvku tweet z Twitteru. Chtěl jsem, aby se kromě samotného znění příspěvku zobrazil i obličej twítujícího (můj :-D) a tlačítko pro jeho sledování.

Je nutné používat Twitter plugin?

Dříve bylo jedinou možností použití pluginu, ideálně toho přímo od Twitteru – výhodou tohoto řešení je možnost používání shortcodes a různých možností nastavení vzhledu.

Twitter příspěvek ve WordPressu

Twitter příspěvek ve WordPressu

Vývojáři WordPressu ale spojili síly s Twitterem a od verze WordPressu 3.4 připravili správcům WordPressových webů možnost vložení URL s využitím výchozího editoru (stejně, jako je už delší dobu možné vkládat embed videa z Youtube) a to bez nutnosti instalace dalších pluginů.

Získání a vložení URL do WordPressu

Pokud chcete tedy vložit požadovaný tweet do svých stránek, stačí získat URL adresu tweetu. Tu získáte jednoduše – kliknutím na symbol tří teček pod daným tweetem a výběrem volby Kopírovat odkaz na tweet, viz. tento obrázek.

Získání URL odkazu tweetu

Získání URL odkazu tweetu

Vyskočí okno, kde se zobrazí konkrétní URL adresa, např:

Kopírování odkazu tweetu

Kopírování odkazu tweetu

V posledním kroku stačí zkopírovaný odkaz vložit do editoru příspěvku či stránky jako prosté URL, tedy např: https://twitter.com/josef_kroupa/status/671635734898614273

A výsledek?

Ten vypadá třeba takto ;-)

Co vy na to, hezké, že? :D

2016-10-13T19:17:11+00:00Prosinec 3rd, 2015|Jen tak|2 komentáře

2 komentáře

  1. lucas03 3.12.2015 v 20.32 - Odpovědět

    Mas tu nejaky warning :) Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/www/josefkroupa.cz/www/wp-content/themes/josefkroupa/content2.php on line 51

    • Josef Kroupa 4.12.2015 v 7.54 - Odpovědět

      Lucasi, díky za info, dělala mi absence štítku :D

Napsat komentář