»»Znáte cenu svého času? Já bohužel ne…

Znáte cenu svého času? Já bohužel ne…

Jak někteří z Vás možná zaregistrovali, moje příjmy z online podnikání razantně oproti loňskému roku klesly.

Je to dáno tím, že jsem se na konci července stěhoval do svého nového bytu a bohužel jsem si bláhově představoval, že nakoupím vybavení bytu, rozbalím vše do krabic a za měsíc bydlím a zase makám :-).

Máme konec února a má situace se od července konečně ustálila a já plnohodnotně bydlím :-)

Stěhování do nového a reklamace

Ihned po nastěhování a pořízení několika skříní jsem začal řešit reklamace s firmou, která byt a celý dům postavila. Postupně počet reklamací nabýval, abych nakonec nechal stavební firmu vybourat celou jednu stěnu v koupelně a jednu stěnu na toaletě. Jelikož jsem již měl byt v té době částečně vybavený a nechtěl jsem tam řemeslníky nechávat samotné, musel jsem u toho stále být a neustále je kontrolovat. Najednou se vše protáhlo na dva a půl měsíce, kdy jsem neustále reklamoval a dohledoval stále stejné věci, abych řemeslníky nakonec vyhodil a vše od nich převzal alespoň v obstojném stavu.

Následně jsem začal, teď už svépomocí, řešit kuchyň. Když už jsem měl s velkou slávou spodní část kuchyňské linky hotovou, začal jsem sekat elektriku – všude bordel jak v tanku, takže jsem byl jak na staveništi. Když už jsem měl elektriku hotovou, přítelkyně mě upozornila, že není odvod pro digestoř vyveden nad varnou deskou (ani nevím, proč jsem si toho nevšiml :-D). Takže přišlo na řadu další bourání a další bordel.

V novém bytě jsem tak byl 5 měsíců a konec byl v nedohlednu.

Od svého nastěhování jsem na své online portfolio téměř nesáhl. Kvůli tomu mé příjmy výrazně poklesly. „Díky“ novému bytu jsem tak přišel o několik desítek tisíc korun (bojím se, že možná o stovku tisíc). Výměnou za vybavený byt.

Co však chtěl daným článkem autor říci?

Dnes bych vše řešil úplně jinak, sehnal bych si stavební dozor, který by mi ohlídal řemeslníky, kteří pracovali na nápravě mnou reklamovaných částí bytu, sehnal bych si někoho spolehlivého na kuchyň, kdo by mi vše udělal na klíč a prostě bych se snažil většinu prací a činností přesunout na někoho jiného.

Jasně, stálo by mě to vše nemálo peněz, ale ušetřil bych si hromadu nervů při handrkování se zástupci stavebního holdingu a stavební firmy. Mohl bych dále rozvíjet své online aktivity. A co je nejdůležitější, měl bych o hodně víc volného času, který jsem za poslední půlrok neměl v podstatě žádný.

To ani nemluvím o tom, že bych celý byt měl hotový o několik měsíců dříve :-).

No nic, chybami se člověk učí, u mojí další nemovitosti to tak snad budu řešit jinak :-D

2016-09-22T18:31:27+00:00Únor 26th, 2015|Jen tak|6 komentářů

6 komentářů

 1. Nikoňák 26.2.2015 v 17.30 - Odpovědět

  Mně se osvědčilo řemeselníky při práci fotografovat. Má to pozitivní vliv na kvalitu práce i prostoje ;) Myslíš si ale, že bys opravdu za „prošustrované“ peníze zaplatil ten stavební dozor? Taky by tam musel být celý čas s nimi a musel by to být odborník…

  • josem 1.3.2015 v 16.29 - Odpovědět

   Nikoňáku, myslel jsem to tak, že by řemeslníky pouštěla a „hlídala“ přítelkyně. Stavební dozor by pouze kontroloval řemeslníky občas kontroloval a přebíral od nich hotové dílo. Za celkem by mi pak zodpovídal právě stavební dozor. Co mám informace od ostatních, kteří to tak udělali, dá se dozor pořídit za cenu okolo 10.000Kč.

 2. Jiří Šubr 27.2.2015 v 0.34 - Odpovědět

  Pepo zažil jsem to samý, v červnu 2014 koupil byt a nastěhoval se až ke konci října. Takže taky přibližně 5 měsíců, a to byt vypadal dobře (nedělala se koupelna ani WC). Každopádně je to jak řikáš, pořád někomu stát za prdelý a neustále vše kontrolovat. Já jsem naštěstí naplánoval všechny bordel úpravy na začátek, takže se to vše udělalo a pak už jelo na čisto. Ale i tak my přijde, že si tu dodnes sedá prach.

  Někde jsou na plovouče už menší dubky a škrábance, a to tady chodíme s přítelkyní po špičkách, protože to je nový. Připlatili jsme si kvalitu a docela toho lituju, protože až na kuchynskou linku, která je fakt perfektní, je to všechno docela předraženej aušus. Německý podlahy, ale moc to teda nevydrží. Mít děti tak to do dvou let vypadá jako 10 let stará podlaha. Ale taková je dneska asi doba.

  Já jsem rád že je hotovo, ale znova by už se mi do toho nechtělo. Tak ať se dobře bydlí :)

  • josem 1.3.2015 v 14.09 - Odpovědět

   Jirko,
   ani mi nemluv. S tou plovoučkou mám úplně stejnou zkušenost, jako Ty. Skoro polovinu místnosti jsem již 3x! předělával. Byla různě zkroucená, odštípadná, … Na to, že trvdí, že má vydržet 25 let… :-D

   A prach? Ten mi tu bude sedat snad ještě rok :-D

   Díky – ať se dobře bydlí i Tobě a přítelkyni ;-)

 3. Marek L. 27.2.2015 v 12.02 - Odpovědět

  Nechať pracovníkov stavebných firiem bez dozoru = celé zle. Práca sa väčšinou pretiahne, pretože bez dozoru robia svojím tempom a ešte k tomu to väčšinou odfláknu. Paradoxom je, že aj renomované firmy si často najímajú šuflikantov…

  • josem 1.3.2015 v 14.10 - Odpovědět

   Marku, ono to jde těžko, když se člověk chce (musí) věnovat své práci :-) A o tom, že „renomovaná“ firma si najímá nýmandy, o tom bych tady mohl psát ještě dlouho :-D

Napsat komentář