Jak někteří z Vás možná zaregistrovali, moje příjmy z online podnikání razantně oproti loňskému roku klesly.

Je to dáno tím, že jsem se na konci července stěhoval do svého nového bytu a bohužel jsem si bláhově představoval, že nakoupím vybavení bytu, rozbalím vše do krabic a za měsíc bydlím a zase makám :-).

Máme konec února a má situace se od července konečně ustálila a já plnohodnotně bydlím :-)

Stěhování do nového a reklamace

Ihned po nastěhování a pořízení několika skříní jsem začal řešit reklamace s firmou, která byt a celý dům postavila. Postupně počet reklamací nabýval, abych nakonec nechal stavební firmu vybourat celou jednu stěnu v koupelně a jednu stěnu na toaletě. Jelikož jsem již měl byt v té době částečně vybavený a nechtěl jsem tam řemeslníky nechávat samotné, musel jsem u toho stále být a neustále je kontrolovat. Najednou se vše protáhlo na dva a půl měsíce, kdy jsem neustále reklamoval a dohledoval stále stejné věci, abych řemeslníky nakonec vyhodil a vše od nich převzal alespoň v obstojném stavu.

Následně jsem začal, teď už svépomocí, řešit kuchyň. Když už jsem měl s velkou slávou spodní část kuchyňské linky hotovou, začal jsem sekat elektriku – všude bordel jak v tanku, takže jsem byl jak na staveništi. Když už jsem měl elektriku hotovou, přítelkyně mě upozornila, že není odvod pro digestoř vyveden nad varnou deskou (ani nevím, proč jsem si toho nevšiml :-D). Takže přišlo na řadu další bourání a další bordel.

V novém bytě jsem tak byl 5 měsíců a konec byl v nedohlednu.

Od svého nastěhování jsem na své online portfolio téměř nesáhl. Kvůli tomu mé příjmy výrazně poklesly. „Díky“ novému bytu jsem tak přišel o několik desítek tisíc korun (bojím se, že možná o stovku tisíc). Výměnou za vybavený byt.

Co však chtěl daným článkem autor říci?

Dnes bych vše řešil úplně jinak, sehnal bych si stavební dozor, který by mi ohlídal řemeslníky, kteří pracovali na nápravě mnou reklamovaných částí bytu, sehnal bych si někoho spolehlivého na kuchyň, kdo by mi vše udělal na klíč a prostě bych se snažil většinu prací a činností přesunout na někoho jiného.

Jasně, stálo by mě to vše nemálo peněz, ale ušetřil bych si hromadu nervů při handrkování se zástupci stavebního holdingu a stavební firmy. Mohl bych dále rozvíjet své online aktivity. A co je nejdůležitější, měl bych o hodně víc volného času, který jsem za poslední půlrok neměl v podstatě žádný.

To ani nemluvím o tom, že bych celý byt měl hotový o několik měsíců dříve :-).

No nic, chybami se člověk učí, u mojí další nemovitosti to tak snad budu řešit jinak :-D