Stejně jako bulvární magazíny jsem úmyslně zvolil zavádějící nadpis. Přeci jen s magazínem teprve začínám a tak je jeho případná ziskovost spíše jen mým zbožným přáním a jedním z mých hlavních cílů. Jak se mi bude dařit budete moci sledovat v reportech, které se budou objevovat v sekci Magazín.

Tento mini seriál má 7 části, jejich počet ale nemusí být konečný…

Začínáme – jaké zvolit téma?

Všeobecná poučka mluví o tom, že by každý měl psát a dělat co ho baví a zajímá ho. Já naopak jdu rád proti proudu a zvolil jsem tak téma, které mi není vůbec blízké, ba naopak. Jelikož je veřejným tajemstvím, že nejvíce na Internetu táhnou témata zaměřená na ženy, zabrouzdal jsem do těchto vod i já. Konkrétně jsem zvolil svatby a svatební tématiku.

Nám, mužům (omlouvám se případným čtenářkám, že oslovuji pouze muže), to může přijít podivné, ale většina holek a dívek 20+ velmi často shání informace o svatbách. Zajímavé je, že tyto dívky ani nemusí o svatbě přemýšlet, přesto si mnoho z nich minimálně párkrát ročně projede fotky svatební šatů (zeptejte se každý sám doma a uvidíte :-) ). Když se navíc blíží jejich Den D. shánějí informace o svatbách na netu jak divé.

Jakou zvolit doménu?

Po volbě tématu jsem musel vybrat vhodnou doménu. Jelikož před tvorbou jakéhokoli webu nejdříve projíždím seznam expirovaných domén, které již mají nějakou historii, učinil jsem tak i nyní a ze seznamu expirovaných domén od Honzy Kvasničky jsem vybral doménu svatebniasistentka.cz.

V názvu domény je obsaženo mnou požadované klíčové slovo související se svatební tématikou, slovo asistentka pak plus mínus vystihuje záměr webu. A sice „pomocnice a průvodkyně vaší vysněnou svatbou“.

Kromě této bezpomlčkové varianty jsem si ještě zaregistroval verzi s pomlčkou a tu přesměrovávám na doménu bezpomlčkovou.

A jak je to s technickým řešením?

Jelikož mě aktuálně nejvíce baví redakční systéme WordPress, volil jsem tuto platformu i nyní.

Důvod byl jednoduchý. WP má snadnou a přehlednou administraci, mám vyzkoušené vhodné pluginy, líbí se mi implementovaná podpora SEO, …

Pluginy pro WordPress, které u magazínu budu používat:
Display widgets – umožňuje zobrazování některých postranních panelů jen na určitých stránkách – vhodné například pro prodej reklamy jen na určitých stránkách (rozvedu v samostatném příspěvku)

Google XML Sitemaps – plugin, který generuje XML mapu webu, která pomáhá prohlížečům s orientací na webu a zároveň upozorní vybrané vyhledávače na nové příspěvky. Mám vyzkoušené, že díky tomuto pluginu mi Google začíná indexovat nové články během několika málo minut od jejich publikování.

ShareThis – pro automatické přidávání sociálních záložek ke všem příspěvkům

WordPress Database Backup – pro automatické zálohování databáze webu v předem přednastavených intervalech

WP-CopyProtect – plugin, který by měl znesnadnit kopírování textů z webu

WP Super Cache – chachovací plugin, který by měl urychlit načítání stránek provozovaných pod WordPressem

WordPress SEO by Yoast – asi nejlepší plugin pro SEO

Grafika

Záměrně jsem zatajil ještě jeden důvod, proč jsem volil právě WordPress, a sice dostupnost mnoha rozličných šablon. Nejdříve jsem hledal mezi šablonami placenými, kde se dají sehnat pěkné kousky s pořizovací cenou do 1.000,-. Žádná z nich mě ale neuchvátila natolik, abych jí zakoupil.

V hlavě jsem měl jasný koncept, jak by šablona měla vypadat a nakonec jsem si vybral free šablonu http://www.blissfulblog.com/. Tuto šablonu pak pro mě dle mého přání upravil můj kamarád Miloš Havrda, čímž mu touto cestou děkuji. Zda se mu to povedlo, nechám na Vás, já jsem s výsledkem nadmíru spokojen.

Díly seriálu