V minulém reportu mých příjmů z pasivního podnikání jsem se radoval z téměř třetinového růstu. Tento měsíc přišel opět propad a to o 11%. Pojďme se tedy podívat, co za tímto propadem stálo.

Pokles příjmů byl způsoben nižšími příjmy z affiliate, z prodeje PR článků i odkazů. Jediný růst jsem zaznamenal v oblasti PPC reklam (Sklik, AdSense), kde jsem v součtu vydělal o celou jednu korunu více :-)

Výdaje spojené s affilem

V minulém reportu jsem si postěžoval na výrazný nárůst mých výdajů investovaných do PPC sítí Skliku a AdWords. V tomto měsíci se mi podařilo díky optimalizaci kampaní výdaje stáhnout na 4.415Kč.

V affiliate jsem na konci června fakturoval 22.352Kč, ze kterých mi po odečtení nákladů na PPC zbylo 17.937Kč.

Po odečtení všech nákladů vypadalo moje konto takto.

Výsledky červen 2014

AdSense + Sklik 10.428 Kč
Affiliate: 17.937 Kč
PR články: 1.250 Kč
Odkazy: 850 Kč

Celkem: 30.465 Kč (pokles o 11%)

Návštěvnost webů v červnu

Největší pokles v červnu zaznamenala návštěvnost mých projektů. Oproti minulému měsíci přišel pokles o celých 27% a souhrnná návštěvnost se ustálila na 76 615 návštěvnících. Pokles je dán pozastavením propagace jednoho novějšího projektu, který měl sice vysokou návštěvnost, ale neadekvátní zisky.

Návštěvnost červen 2014

Návštěvnost červen 2014

Plány vs. skutečnost

Plány v podobě 50.000 Kč zisku, 100 000 návštěvnosti i linkbuildingu vzaly v červnu za své. Dařilo se mi pouze v oblasti PPC, kde jsem opět překonal hranici 10.000 Kč příjmů.

Plány pro červenec

Oproti minulým reportům udělám změnu a popíši své plány pouze textově. Ale pozor, netýkají se vůbec online podnikání ;-)

V posledních několika měsících stále řeším problémy se svým novým bytem a nezbývají mi psychické síly na rozvoji mých projektů, což se projevilo v červnu, kdy jsem pracoval nejméně z celého roku a nejvíce prokrastinoval :-)

Na konci měsíce bych se měl konečně přestěhovat, pak pořeším zařízení bytu a od září se do toho již v novém pořádně opřu. Tak mi držte palce, abych se z toho dříve nezbláznil :-).