Škarohlídy můj letošní report pravděpodobně potěší, v roce 2019 se mi totiž po pracovní stránce zdaleka nedařilo tak, jako v roce předchozím :P.

Od začátku roku jsem totiž řešil partnerské problémy, což se bohužel odrazilo na mém pracovním „nasazení“, kdy jsem se nedokázal na práci příliš soustředit.

Publikační činnost, rozhovory, přednášky

V dubnu vyšlo aktualizované vydání knihy o Affiliate marketingu, kde jsem jedním ze spoluautorů. Toto vydání se dokonce začalo prodávat v některých kamenných knihkupectvích, což mi udělalo velkou radost :).

V květnu jsem pro blog Ondry Martinka poskytl rozhovor o tom, jak se mi daří skloubit cestování a práci – k přečtení zde.

Ve druhé polovině roku jsem absolvoval svůj historicky první živý rozhovor v rámci Youtube kanálu Business Talk Live! Rozpovídal jsem se o svém on-line i off-line podnikání – celý rozhovor můžete vidět zde.

 

V rámci akce „krypto chata“ konané ve Villa Cattaleya jsem měl přednášku o SEO a vlivu rychlosti na indexovatelnost webu. Z celé přednášky byl pořizován videozáznam, ale ještě jsem se nedostal k jeho sestříhání :D.

SEO přednáška Josef Kroupa

Při své SEO přednášce jsem si stihl i trochu zarapovat

Affiliate manažerství

V reportu roku 2018 jsem zmínil fakt, že budu chtít ukončit spolupráci v několika affiliate programech. Tak se nakonec stalo a já si ve správě nechal pouze jeden jediný program, a to Eshop-rychle.cz.

Tedy program, který neustále roste a mezi affiláky je stále o tento program s velmi vysokým konverzním poměrem a doživotními provizemi velký zájem. Pokud s námi ještě nejste, doporučuji provést registraci :).

Práce z coworku a z vlastní kanceláře

Většinu roku 2019 jsem pracoval v Coworkingu Pardubice. V průběhu roku ale v těchto sdílených kancelářích začalo docházet k různým stavebním úpravám, které se mi příliš nelíbily, proto jsem s kolegou Pavlem Tlapákem začal řešit, zda bychom naše pracovní prostředí nezměnili.

Krátké hledání se vyplatilo – našli jsme si vlastní kancelář v Domě služeb Pardubice, v objektu, který byl v loňském roce zrekonstruován. Za podobné peníze jako v coworku tak máme vlastní, krásně světlou, kancelář :).

Nová kancelář Dům služeb Pardubice

Má nová, zatím ještě nepříliš zařízená, kancelář

Blog JosefKroupa.cz

Tento můj blog jsem opět zanedbával, sice jsem ke konci roku udělal redesign (opět na šabloně Avada), nechal jsem si udělat vlastní logo, ale to bylo bohužel za celý rok skoro vše.

Co do počtu vydaných článků se tak jednalo o můj nejslabší rok. Články jsem vydal pouhé tři :(.

Rok 2013: 12.231 návštěv
Rok 2014: 27.687 návštěv
Rok 2015: 24.495 návštěv
Rok 2016: 20.111 návštěv
Rok 2017: 47.771 návštěv
Rok 2018: 26.206 návštěv
Rok 2019: 23.847 návštěv

Meziroční pokles návštěvnosti o 10 % je dán mizernou četností publikování článků, kterou bych moc rád zvýšil, ale… :D

Twitter @josef_kroupa

Oproti loňskému roku mi přibylo necelých 20 sledujících, což je hrozná tragédie, ale vzhledem k počtu zveřejněných tweetů se není čemu divit :P.

Pokud mě ještě někdo nesledujete, svoji chybu můžete napravit – @josef_kroupa.

Můj nejúspěšnější tweet byl prosbou o hodnocení různých designů mého nového loga.

Akce, vzdělávání, konference

Za celý loňský rok jsem navštívil pouze letní Hot dog net, jednu affiliate konferenci v Praze, na poslední chvíli jsem také vyrazil na Cash flow summer, akci, kterou jsem si neskutečně užil a už se těším na další ročník :).

Na Cash flow summeru jsem začal přemýšlet, že bych s dalšími lidmi vyrazil na jachtu do Chorvatska a jelikož se uvolnilo jedno místečko, vyrazil jsem.

Jako v letech minulých, i letos jsme zůstali věrni tradici a s klukama z affilu jsme uspořádali společnou akci – vyrazili na Lipno, kde jsme si odpočinuli, zasportovali, zanetworkovali a lehce zapařili :).

Affiláci na Lipně

Affiláci na Lipně 2019

I letos jsem navštívil podzimní krypto akci ve Villa Cattaleya, kde jsme spolu s ostatními výletili, diskutovali o kryptu i o dalších podnikatelských příležitostech, saunovali a vířivkovali se, já si navíc střihl výše zmíněnou přednášku o SEO.

Off-line podnikání

Další rok v Lumpáriu utekl jako voda, a kromě několika peripetií, které jsem musel v průběhu roku řešit, se jednalo o celkem vydařený rok.

V průběhu celého roku jsme pořádali hned několik tematických akcí, které pořádáme již druhým rokem. Nově se nám podařilo připravit noční přespání, kdy mohou rodiče nechat přes noc své ratolesti v našem dětském centru.

Děti si pohrají, dostanou najíst, podívají se na pohádku, rodiče mají celý večer a celou noc volno a děti si vyzvednou až ráno :).

Pro další rok máme připravené další velké věci, tak snad se nám je podaří spustit.

On-line podnikání

V podstatě celé moje on-line aktivity se točily okolo mého magazínu o svatbách SvatebniAsistentka.cz. Ač jsem si již druhým rokem udržel pozici jedničky na poli svatebních médií, příjmy nebyly takové, jaké bych očekával. Holt takto úzce specializovaný magazín se mnohem hůře monetizuje.

Po ukončení svatební sezóny jsem se tak zaměřil na rozvoj svých dalších, do té doby odložených, webů. Převedl jsem je na HTTPS, provedl na nich optimalizaci obrázků, přidal obsah a celkově si pohrál s rychlostí webu.

V průběhu roku jsem totiž vcelku úspěšně nasadil automatické reklamy Googlu – AdSense. Příjmy z tohoto zdroje mi tak výrazně vzrostly a rozhodl jsem se proto, že se částečně zaměřím i na rozvoj svých dalších webů, které monetizuji právě pomocí AdSense.

V závěru samotného roku jsem se navíc rozhodl, že konečně pustím svůj první zahraniční projekt, registroval jsem si proto doménu a objednal hosting.

Od začátku nového roku bych pak chtěl začít na tento zahraniční web přidávat obsah.

Pokud by byl zájem, mohl bych publikovat sérii článků o tom, jak jsem při spouštění zahraničního projektu postupoval a jak se mi s ním daří :).

Ke konci roku se mi podařilo sehnat brigádníka, který by měl pravidelně docházet do kanceláře a který by měl pod mojí taktovkou vykonávat činnosti, na které mi již nezbývá čas či je delší dobu odkládám.

Navíc se mi podařilo připravit vlastní produkt/službu, který bych chtěl začátkem roku pustit ven. Slibuji si od něj výrazný nárůst mých příjmů, jelikož se bude jednat o klientskou práci, kterou jsem poslední dva roky odmítal :).

Kryptoměny

Zejména v druhé polovině roku jsem do kryptoměn dále investoval. Kupoval jsem jak Bitcoin, tak i další, méně známé altcoiny.

Vzhledem k očekávanému halvingu Bitcoinu (měl by proběhnout zhruba v dubnu), chci v první třetině roku dále dokupovat Bitcoin a následně i další altcoiny.

„Ztrátu“ z minulého roku se mi stále nepodařilo stáhnout, tak jsem zvědav, jak na tom budu v reportu dalšího roku :P.

Cestování

V lednu 2019 jsem naplánoval cestu do Mexika a do Belize, kam se mnou vyrazili další 3 kamarádi (Petra Větrovská, Milan Pichlík a Ondřej Bajer). Ve Střední Americe jsme pobyli 34 dní. Cesta to byla zajímavá, hodně pestrá, plná zážitků – věřím, že jsem v Mexiku nebyl naposledy :).

Práce na pláži v Mexiku

Někteří z nás v Mexiku také pracovali :D

Už Mexiku jsme se s Milanem začali bavit o tom, že bychom mohli naplánovat nějakou další cestu, a tak se i stalo – v březnu jsme společně vyrazili na Kanárské ostrovy. Výlet, kdy jsme se potkali i Davidem Kristenem a jeho manželkou jsem si velmi užil, jelikož se nám opět podařilo spojit cestování, práci i sport :).

Kanárské ostrovy Gran Canaria

Takto různorodou a rozmanitou přírodu jsem ještě neviděl, ostrov Gran Canaria

Největším překvapením roku pro mě byl pobyt na jachtě v Chorvatsku, kam jsem vyrazil zcela neplánovaně a spontánně. Akce, kam vyrazilo 20 lidí na dvou jachtách po Jaderském moři pro mě byla top akcí roku.

Luxusně jsem si odpočinul, zažil mnoho nových zážitků (bouřku, která brala co se dalo, spánek na palubě moře pod otevřeným nebem, ale i mořskou nemoc :P), ale hlavně jsem si vyčistil hlavu, což jsem v té době neskutečně potřeboval.

Pobyt na jachtě v Chorvatsku

Pobyt na jachtě v Chorvatsku byl pro všechny zúčastněné velmi milým překvapením

Celkem jsem v zahraničí pobyl 56 dní a navštívil jsem 8 zemí.

Na jaře roku 2020 bych chtěl naplánovat další cestu do Asie, takže pokud by se k nám chtěl někdo přidat, napište mi ;).

Sport a zdraví

Díky svým zahraničním cestám s Milanem Pichlíkem, který se aktivně věnuje street workoutu, jsem měl možnost vyzkoušet si zcela odlišný druh tréninku, než na který jsem byl celé roky zvyklý.

Změnu v tréninku jsem si úspěšně přenesl i do svých tréninkových jednotek v ČR a musím říct, že po letech stagnace jsem konečně začal dosahovat cílů, které jsem si na začátku roku předsevzal. Stále to ale není ono :P.

Cvičení u pláže Las Palmas

Není nad to, zacvičit si na čerstvém vzduchu u pláže, Las Palmas

Začátkem roku jsem si vyzkoušel dvoufázové tréninky, které na mě moc nefungovaly, časově mi však zabraly velké množství času.

Ke konci roku jsem si opět vyzkoušel Korte trénink, který se na mě projevil stejně, jako v minulosti, a sice – spadl mi vršek, abych opět nabral na spodní části těla. O tom, jak se člověk při „kortečku“ rozežere snad ani psát nemusím…

Nyní jsem opět přešel na klasický split trénink, tak jsem zvědav, jak se mi dále povede :).

Cíle pro rok 2020

Každý rok jsem si v bodech sepsal několik cílů, kterých bych chtěl dosáhnout (publikovat xy článků, dosáhnout určité návštěvnosti, …).

Pro letošní rok si ale stanovím pouze tři cíle: spustit produkt pro klienty, více cestovat, být násobně šťastnější, než v roce předchozím :).

Jak hodnotím svůj rok 2019?

Jak jsem zmínil již v úvodu „milostné eskapády“ mi vzaly velkou část fokusu a po celý rok jsem se spíše věnoval nezbytné operativě a své weby jsem až na výjimky příliš nerozvíjel.

S čím jsem byl spokojen, byly mé cesty do zahraničí, kde jsem zažil spoustu nečekaných zážitků a zejména pobyt na jachtě a v Mexiku hodnotím jako top momenty, a to nejen v roce 2019.

Všem affiláků, on-line podnikatelům, kamarádům a prostě všem co si dočetli můj report až sem přeji hodně zdraví a štěstí v roce nadcházejícím. Věřím, že ta naše dvacetdvacítka bude skvělá!

Jaké byly mé předchozí roky?