Rok 2018 byl skvělý! Splnil jsem si dávný sen – stal jsem se spoluautorem tištěné knihy, přednášel jsem na konferenci o WordPressu, se svým svatebním magazínem jsem vyhrál soutěž Affilate roku 2018.

Aby toho nebylo málo, navštívil 8 zemí a v zahraničí jsem strávil 80 dní.

Publikační činnost

Bod, který mi z celého roku dělá jednu z největších radostí – stal jsem se spoluautorem knihy o affiliate marketingu, čímž jsem si splnil jeden ze svých dávných snů. Knihu si můžete prohlédnout zde.

Kniha Super Affiliate Academy

Kniha Super Affiliate Academy a můj skromný příspěvek v ní

K této publikaci jsem se snažil natočit i „propagační video“, ale pokud si pustíte alespoň kousek videa, zjistíte, že slovo propagace si v mém podání ty uvozovky rozhodně zaslouží.

Tvorba vlastní custom šablony

Zhruba v druhé polovině roku 2017 jsem se rozhodl, že je potřeba konečně posunout svůj svatební magazín na další úroveň. A zcela logickým krokem tak byl přechod na šablonu na míru.

WordPress jsem opustit nechtěl a pokud bych si šablonu opět dělal sám, příliš bych se neposunul.

Rozhodl jsem se tedy vše důležité nechat na dalších odbornících z oblasti UX, grafiky a programování.

S úvodním dotazníkovým šetřením se začalo už listopadu 2017, wireframy mi byly dodány v prosinci, grafika se dělala až do února 2018.

Následně se začalo připravovat kódování celého webu.

Dokončená úvodní stránka webu

Nasazená nová úvodní stránka webu

Cílem bylo vytvořit vlastní custom šablonu pro WordPress, která bude rychlá, přehledná, bude mít implementovány některé pluginy, bude obsahovat vlastní rozšíření na míru.

K dokončení a překlopení vlastního webu pak došlo na začátku dubna. Následně docházelo k ladění celého webu.

Celému překlopení webu jsem se tak velmi intenzivně věnoval s různými přestávkami skoro rok. Zdá se to jako nesmyslně dlouhá doba, kdy výsledek není na webu příliš vidět. Když já jsem ale strašnej puntičkář… :)

Pozn. o celém přerodu Svatební asistenky už připravuji obsáhlý článek.

Affiliate manažerství

I v roce 2018 jsem si držel správcovství těchto tří affiliate programů: Eshop-rychle.cz, Trikátor.cz, Sportinátor.cz.

V průběhu roku jsem obdržel hned několik zajímavých poptávek po správcovství nových affiliate programů. S díky jsem ale všechny odmítl a postoupil je dalším affiliate manažerům.

V roce 2019 nemám v plánu další programy přibírat, ale spíš přemýšlím, že bych tyto své online aktivity ještě více osekal.

Z mnou spravovaných affil programů mi největší radost dělá Eshop-rychle.cz, kde roste jak základna našich partnerů, tak i konverzní poměr jimi přiváděných leadů. Pokud by někdo z vás měl zájem o program s velmi vysokým konverzním poměrem a doživotními provizemi, určitě doporučuji registraci zde.

Práce z kanceláře a založení s.r.o.

I v roce 2018 jsem docházel do Coworkingu Pardubice. Rád bych napsal, že pravidelně, ale kvůli cestování, offlinu, ale i občasné lenosti, jsem pár měsíců v kanclu chyběl.

Poslední měsíce ale chodím do kanceláře pravidelně (5x v týdnu) a věřím, že mi to vydrží i nadále :).

V roce 2018 jsem si rovněž založil své druhé s.r.o.. Tentokrát jen a pouze určené pro moje online aktivity.

Blog JosefKroupa.cz

Jedna z online aktivit, která mě neustále baví, ale která v roce 2018 bohužel šla na druhou až třetí kolej. Z tohoto důvodu jsem bohužel za celý rok publikoval pouhé dva články :(.

Rok 2013: 12.231 návštěv
Rok 2014: 27.687 návštěv
Rok 2015: 24.495 návštěv
Rok 2016: 20.111 návštěv
Rok 2017: 47.771 návštěv
Rok 2018: 26.206 návštěv

Meziroční pokles návštěvnosti o 45 %

I přes tristní počet nových článků vcelku slušná návštěvnost, která mě velmi mile překvapila. Slibuju, že na obsahu zamakám, aby zde bylo co číst a návštěvnost byla zasloužená!

Twitter @josef_kroupa

V loňském roce (2017) jsem měl okolo 600 followerů, letos (2018) jich mám 830 – jak je to možný, když skoro nic nepublikuju? :D.

Takže opět připomenu, pokud mě ještě někdo nesledujete, svoji chybu můžete napravit – @josef_kroupa.

Můj nejúspěšnější tweet byl screenem e-mailu od jednoho z našich affiláků v programu Eshop-rychle.

Dotyčný v e-mailu prosil, ať jej odebereme z našeho provizního programu, kde dáváme doživotní provize a jemu chodily obtěžující e-maily s informací nově připsané provizi… A to by si jeden řekl, že v affilu je svět ještě v pořádku.

Vítězství v affiliate projektu roku 2018

Vítězství v affiliate projektu roku 2018

Akce, vzdělávání

V roce 2018 jsem tomu v rámci obrážení online akcí moc nedal.

Navštívil jsem WordCamp, kde jsem měl přednášku s případovou studii věnovanou mému svatebnímu magazínu a vlivu rychlosti na návštěvnost webu.

Dále jsem navštívil pouze dvě affiliate konference od Vivnetworks, kdy jsem na té podzimní vyhrál se svým svatebním magazínem soutěž Affiliate projekt roku.

Cena mě hodně potěšila a nakopla k ještě hlubší práci na tomto mém svatebním médiu.

Kromě výše zmíněného jsem absolvoval každoroční akci, co podnikáme s klukama z affilu. Letos jsme navštívili kemp Slapy, kde jsme si zahráli nohejbal, networkovali a navštívili místní Demolici.

Na podzim jsem se také nečekaně zúčastnil soukromé krypto akce, kde jsem se potkal s mnoha zajímavými lidmi, a to nejen z vod onlinu. Kromě bezvadného relaxu v krásném prostředí jsem získal mnoho pracovních podnětů a hned jsem se těšil domů, až zase usednu k práci :).

Offline podnikání

Jak možná někteří z vás vědí, v minulém roce jsem se také vrhl na offline podnikání, a to otevřením dětského centra Lumpárium.

Celý rok byl pro mě velkou školou, kdy jsme museli řešit hned několik problémů. Jedním z nich byla neskutečně dlouhá „letní sezóna“, která trvala od března v podstatě až do října. Teplé počasí a zcela logický odliv návštěvníků nám dělal hlavně personální problémy, kdy bylo nutné velmi často měnit počty personálu tak, abychom zbytečně neplatili pracovníky, když nejsou návštěvníci. A naopak.

Část z pracovníků tak musela skončit, protože nedostávali tolik prostoru, kolik by si sami představovali. V průběhu roku jsme tak stavy personálu museli několikrát přeskupit, abychom na podzimní sezónu zase nabrali další, nové pracovníky.

Mikuláš v Lumpáriu

Mikuláš v Lumpáriu se vyvedl

Kromě postupného doplňování o další atrakce jsme také začali s organizací tematických akcí: kouzelnické, halloweenské, čertovské a mnohých dalších.

Je fajn vidět, jak se část našich návštěvníků opakovaně vrací a jak si to u nás jejich ratolesti, a někdy nejen ony, užívají.

První rok Lumpária tak hodnotím jako dobrý. Jen to počasí ve spojení s plánováním směn je peklo. To má ale na starost moje kamarádka, takže pohoda :P.

Příjmy

Téma, které svého času bylo největším magnetem a tahákem návštěvnosti tohoto mého blogu. Pak jsem začal vydávat kvalitní obsahové články a informační hlad po mých finančních „úspěších“ utichl, takže jsem s tím sekl :D.

Redesignem webu, který se nakonec protáhl, jsem si trochu uškodil v letní svatební sezóně, což mělo negativní vliv na mé příjmy. Návštěvnost oproti rokům minulým rostla, příjmy ale stále nebyly takové, jaké bych si představoval.

V dalším roce bych se chtěl zaměřit na zlepšení monetizace mých projektů, a to buď pomocí mediálního zastoupení, případně přímým prodejem reklamy. Plán, jak toho dosáhnout už mám, tak držte palce, aby mi to vyšlo :).

Affilu ale zůstávám věrný stále. Příjmy z AdSense se mi i díky pár úpravám v rozmístění reklamních bloků zvedly, ale z mnoha affil programů (např. snižováním provizí u Zootu) dochází ke snižování provizí, což bych chtěl postupně zasuplovat.

Pomoci s navyšováním příjmů by mi měl i v letošním roce spuštěný e-shop se svatebním zbožím

Kryptoměny

I v roce 2018 jsme zůstal příznivcem kryptoměn, kdy jsem dále navyšoval své vklady do této (pro některé nesmyslné) spekulativní investice.

V době, kdy celý trh padal (a stále padá) jsem dokázal najít a následně investovat do coinů, které mi opakovaně vydělaly násobky vložených částek. Ale bohužel jsem byl až příliš hladovej a zisky jsem nevybral.

Aktuální hodnota mých investic je tak vůči původní investici cca čtvrtinová.

Jelikož jsem ale většinu svých prostředků vložil do coinu AT (burza ABCC), kde jste odměňováni za držení tohoto burzovního tokenu, držím nyní 2x tolik tokenů, než jsem skutečně nakoupil. Stačí tedy počkat na otočku trendu a můžu začít slavit :).

Cestování

Na jaře roku 2018 jsem konečně vyrazil na delší dobu za hranice naší krásné země. V Asii (Vietnamu a Thajsku) jsem s dalšími online podnikateli strávil hned několik týdnů. O této naší akci si můžete přečíst v samotném reportu.

Naše putování po Vietnamu jsem si hodně užil

Naše putování po Vietnamu jsem si hodně užil

Nečekaně jsem také vyrazil s kamarády affiláky Milanem Pichlíkem a Jirkou Langerem na 10 dní do Barcelony a Valencie, kdy jsme v posledních dnech naši cestu zakončili setkáním s Chodlikem.

Při obou těchto cestách jsme kromě cestování také pracovali a sdíleli své pracovní zkušenosti a návyky. Díky tomu se nám podařilo naše projekty posunout zase o kousek dál.

Navíc jsem navštívil Londýn, Budapešť, strávil čistě odpočinkovou dovolenou na Kapverdách a zimní dovolenou ve vánočním New Yorku. Celkem jsem tak v zahraničí strávil více, jak 80 dní a to je porce, kterou jsem ani já nečekal :D.

Sport a zdraví

V roce 2018 jsem opět na sport nezanevřel, a to i přes mé 2 roky staré zranění z fotbalu, které mě do určité míry hendikepovalo.

I tak se mi po celý rok dařilo chodit 5x týdně do posilovny a jen díky tomu jsem na té počítačové židli ještě neshnil…

Na konci roku jsem absolvoval operaci kolene, které jsem měl operované již před 2 lety, a to kvůli zmíněnému fotbalovému zranění. V druhé polovině roku mě ale koleno začalo zase zlobit, takže jsem si přes Vánoce naplánoval další operaci, kde mi zjistili přetržení další části předního vazu.

Jelikož se posilování věnuji už přes 5 let a dostavila se stagnace, vypadá to, že se přes ni čistou cestou nedostanu.

Vždy jsem měl ve sportu (a nejen v něm) rád čistotu a férovost, rozhodl jsem se proto vsadit na drastickou metodu, a sice na dvoufázové tréninky (trénink 2x denně), 5-6x týdně.

Já tu stagnaci po novém roce překonám!

Cíle pro rok 2019

  • Uvolnit si ruce uvolněním affiliate programů ze své správy,
  • nechat další klientskou práci a plně se soustředit na své vlastní podnikání,
  • najít mediální zastoupení, vyzkoušet přímý prodej reklamy,
  • překročit hranici 1.000 followerů na Twitteru,
  • napsat na blogu alespoň 10 nových článků,
  • mít zde na blogu minimálně 200 návštěv denně,
  • žít v zahraničí alespoň další měsíc,
  • vyzkoušet dvoufázové tréninky v posilovně.

Jak hodnotím svůj rok 2018?

Rok 2018 byl fajn, sice mi mezi prsty utekl jako voda, ale za celý rok jsem zažil hromadu krásných momentů, poznal spoustu zajímavých lidí. Splnil jsem si ne jeden, ale hned dva sny (napsání části knížky, delší pobyt v zahraničí). Navíc jsem konečně o parník posunul svoje miminko, svatební web.

Už se tak nemůžu dočkat dalšího roku!

Vám všem, co jste dočetli či doscrollovali sem dolů přeji vše nejlepší v roce 2019! Ať se vám daří na všech frontách a třeba se potkáme i jinde, než na tomto mém bulvárním médiu ;).

Jaké byly mé předchozí roky?