»»Hodnocení roku 2015 – rok jak na houpačce

Hodnocení roku 2015 – rok jak na houpačce

Hodnocení roku už máte u všech ostatních blogerů přečtené a tak se pojďme společně v klidu podívat, jak se roce 2015 dařilo mně.

Reporty předchozích let

Vývoj mých příjmů – pokles o 61%

Lednové měsíce mívám zpravidla silnější, totéž platilo i v roce předchozím, kdy jsem vydělal přes 17.000Kč. V ostatních měsících přišel pád, abych v říjnu vydělal mrzkých 2.600 Kč (můj nejslabší měsíc od března 2013). Konec roku se trošku vyšvihnul a nakonec se mi alespoň v prosinci podařilo pokořit 40.000 Kč zisku.

V roce 2015 mi téměř o dvě třetiny poklesly příjmy z AdSense a Skliku. Propad byl způsoben neustálou nelibostí mých klíčových webů v SERPu Seznamu. A jelikož rovnice nižší návštěvnost = nižší příjmy platí, nedalo se nic dělat.

Oblast, která mě naopak velmi těší, je affil. Pár webů se mi pěkně chytlo na Googlu a hlavně kolem Vánoc se zboží prodávalo jak housky na krámě :-)

Rok 2015 v číslech

Při porovnání příjmů s předchozím rokem, jeden by si mohl oči vyplakat. V roce 2014 jsem si vydělal krásných 370.722Kč, v roce 2015 ušmudlaných 142.733 Kč, bohužel tedy meziroční pokles o 61%.

Loni činil můj průměrný měsíční online výdělek zajímavých 30.893Kč, letos pouze 11.894 Kč.

Srovnání příjmů 2013, 2014, 2015

Srovnání příjmů 2013, 2014, 2015

Rok 2015 a vzdělávání, akce

Affilo kemp – akce organizována Petrem Balounem a Davidem Řezáčem. To byla pro mě top akce roku. Když srovnám náklady, které mě stála takhle akce třeba s loňským Marketing Festivalem a navíc vezmu v potaz přínos celé akce. Lze napsat jen jediné: „Za málo peněz hodně, ale opravdu hodně muziky a hlavně zábavy.“

Spalo a prdělo se ve stanech, jedlo se, pilo se, grilovalo se, koupali jsme se v Orlíku, okoukli okolí, vyrazili za písničkou..

Na fotce zleva nahoře: Ondřej Martinek, já, Petr Baloun, Lukáš Dubina, dole zleva: David Řezáč, Milan Pichlík, Peter Chodelka, Tomáš Poner, na fotce chybí Jirka Langer – chtěl si užít chvilku samoty ve stanu :D

Affilo kemp 2015

Affilo kemp 2015

Loni jsem navíc absolvoval dva affiliate čtvrtky a dvě affiliate konference. Zejména podzimní affiliate konference se hodně vydařila a osobně ji považuji za jednu z těch lepších konferencí, kterých jsem se zúčastnil.

Spolupráce s provizní sítí Affilo

Na začátku července jsem začal publikovat články v Affiliate magazínu s cílem trošku edukovat v oblasti affiliate a ohledně kampaní v provizní síti Affilo. Zhruba po měsíci a 11 napsaných článcích jsem se z časových důvodů rozhodl spolupráci ukončit (vždyť nestíhám psát ani na svůj blog :D).

Moje první promo video

Tomáš Dekan spustil nový affiliate kurz Webzisk určený zejména pro začátečníky v oblasti affilu. Protože Tomášovi věřím a považuji ho za člověka, který svému oboru rozumí, na jeho prosbu o podporu jsem tak nemohl říct ne. Vzniklo z toho mé historicky první promo video – nesestříhanou verzi můžete vidět zde :D

Já a cestování

Všichni píšou ve svých reportech o cestování, přidám se tedy i já.

V červnu jsem byl se svojí přítelkyní na prodlouženém víkendu v Paříži. Výlet se hodně vydařil a já se rozhodl, že podobných euro víkendů budu každý rok absolvovat hned několik – tak uvidíme, zda se plán vydaří.

Kdo přežije Kréta

Kdo přežije Kréta

V srpnu jsme pak společně navštívili Krétu, kam jsme si pouze sehnali letenky. Ubytování v soukromí a stravu nám pak na místě zařizovala kamarádka animátorka. I díky super animátorskému týmu a jejich znalosti místního prostředí, jsme si dovolenou užili úplně jinak, než při běžném zájezdu s cestovkou.

Blog JosefKroupa.cz

Opět netřeba omílat již napsané, návštěvnost mého osobního blogu závisí na četnosti publikování článků. I když na začátku každého měsíce vidím špičku v návštěvnosti i v případě, kdy nepublikuji nic – každý totiž očekává, co jsem zase pokonil a jestli se mi vůbec něco podařilo vydělat :D

Článků sem v roce 2015 publikoval pouhých 15, tedy o tři méně, než v roce předchozím.

Jako obvykle byly tahákem návštěvnosti články věnované zveřejňování výsledků mého počínání. Je proto s podivem, že se do TOP 3 článků dostaly články úplně jiné.

TOP3 články, ne podle kvality, ale podle návštěvnosti :)

Na obrázku níže se můžete přesvědčit, jak se v čase měnila návštěvnost tohoto blogu. Špičky jsou samozřejmě na začátcích každého měsíce, kdy zveřejňuji reporty svých příjmů a hlavně ve chvílích, kdy něco skutečně publikuji :).

Rok 2013: 12 231 návštěv
Rok 2014: 27 687 návštěv
Rok 2015: 24 495 návštěv
Pokles o 12% :-)

Návštěvnost blogu JosefKroupa.cz v roce 2015

Návštěvnost blogu JosefKroupa.cz v roce 2015

Twitter a nárůst followerů

V podstatě jediná oblast, ve které jsem to oproti letům předchozím válcoval, je Twitter. Zde se mi podařilo pokořit vcelku vysněnou metu 500 followerů a to rovnou 560. Počet followerů se mi tak podařilo navýšit jednou tolik.

Jeden z nejoblíbenějších příspěvků na mém Twitteru a opět v hlavní roli prachy.

Plány pro rok 2015 – podařilo se mi je splnit?

Dosáhnout pravidelného měsíčního příjmu 50.000Kč
Jak jsem avizoval výše, průměrný měsíční příjem se pohyboval okolo 11 tisíc korun, takže zhruba pětina cíle – fail!

3x do roka si sáhnout na kilo měsíčně
Ale kdeže, kilo jsem vydělal sotva za rok v souhrnu, takže tady asi největší fail roku.

Vybrat tři klíčové projekty a s každým vydělávat alespoň 10.000Kč měsíčně
Takový web nemám ani jeden, opět fail.

Spustit reklamy na Facebooku
O těch dvou marných pokusech snad ani psát nebudu..

Sehnat si parťáka
Jo i ne. Zhruba od listopadu se každý pátek scházím se svým bratránkem, který se také vrhl do temných vod online podnikání a společně si procházíme, co jsme v předchozím týdnu udělali a co bychom měli dělat v týdnu následujícím. Rovněž si navzájem dáváme zpětnou vazbu k již provedeným změnám ve snaze co nejrychleji projekty posunout kupředu.

Stále více se navíc snažím zneužívat přítelkyni, a dostat od ní maximum možné zpětné vazby. Má totiž jednu obrovskou výhodu – vůbec onlinu nerozumí. Takže vesměs vůbec s žádným jejím názorem nesouhlasím, ale alespoň mě to nutí dívat se na věci jiným pohledem.

Tuto sekci tedy hodnotím jako částečně úspěšně splněnou :-)

Postupně opouštět offline podnikání
Jediné štěstí, že jsem to neudělal. Hypotéka je svině.. fail

Hodnocení 2015 a plány pro 2016

Ač se to po přečtení předcházejícího textu nezdá, hodnotím svůj rok 2015 jako úspěšný. V první polovině roku jsem se rozhodně nepředřel. V té druhé mé pracovní nasazení gradovalo a rostly i zisky na hranici, která už může být pro leckoho zajímavá.

V letošním roce jsem se rozhodl upřít pozornost na pár vybraných projektů, zbytek projektů prodat a získané finance opět reinvestovat do onlinu (textů, fotek, programování, PPC, …).

Všem, kteří už podnikají přeji, aby se jim dařilo podle jejich představ. Těm, kteří teprve s podnikáním začínají doporučuji vytrvat. Však se podívejte, kde se nacházím já po třech letech :D

2016-12-30T15:10:31+00:00Leden 25th, 2016|Výsledky|7 komentářů

7 komentářů

 1. Kamil Staš 25.1.2016 v 9.30 - Odpovědět

  Pěkné shrnutí. I když celkem neveselé čtení, tak konec vypadá nadějně. Já tě úplně s tím Seznamem chápu, mám sice menší objemy a zisky než ty, ale ty propady, díky tomu samému mě postihly úplně stejně. To bralo veškerou náladu na něčem dál dělat, rok člověk stagnuje či klesá. Díky tomu, že člověk vydělává díky SERPové návštěvnosti, tak vše jde najednou jedenkrát složitěji, protože mu polovina návštěvnosti chybí. Ale snad se to zlomí. Ty trendy poklesu růstů jsem měl úplně stejné jak Ty. I ten konec roku ve znamení zlepšení. Tak držím palce do tohoto roku.

  • Josef Kroupa 25.1.2016 v 9.35 - Odpovědět

   Kamile,
   díky moc :-). Seznam už jsem prostě přestal řešit a ejhle, najednou se u některých webů začala návštěvnost ze Seznamu zvedat :D. Sice ne u těch, kde bych potřeboval, ale co nadělám :D.

 2. plyshag 25.1.2016 v 9.34 - Odpovědět

  at mas tenhle rok podarenejsi! dobra prace

  • Josef Kroupa 25.1.2016 v 9.36 - Odpovědět

   Martine,
   díky, nechci se rouhat, ale z hlediska online příjmů to už snad horší bejt nemůže ;-).

 3. TomL 26.1.2016 v 11.51 - Odpovědět

  Přeji, aby ten rok 2016 byl finančně mnohem lepší :)

 4. Honza 16.2.2016 v 12.23 - Odpovědět

  Super článek, fakt vtipný, umíš dobře psát, tak piš častěji.
  Já myslím, že i soustředění se na méně projektů můžeš považovat za částečný úspěch, hlavně bych dělal to co mě baví a ideálně v kombinaci s potenciálem zajímavých výdělků.

Napsat komentář