Napsal: Josef Kroupa 25. ledna 2016

Hodnocení roku už máte u všech ostatních blogerů přečtené a tak se pojďme společně v klidu podívat, jak se roce 2015 dařilo mně.

Reporty předchozích let

Vývoj mých příjmů – pokles o 61%

Lednové měsíce mívám zpravidla silnější, totéž platilo i v roce předchozím, kdy jsem vydělal přes 17.000Kč. V ostatních měsících přišel pád, abych v říjnu vydělal mrzkých 2.600 Kč (můj nejslabší měsíc od března 2013). Konec roku se trošku vyšvihnul a nakonec se mi alespoň v prosinci podařilo pokořit 40.000 Kč zisku.

V roce 2015 mi téměř o dvě třetiny poklesly příjmy z AdSense a Skliku. Propad byl způsoben neustálou nelibostí mých klíčových webů v SERPu Seznamu. A jelikož rovnice nižší návštěvnost = nižší příjmy platí, nedalo se nic dělat.

Oblast, která mě naopak velmi těší, je affil. Pár webů se mi pěkně chytlo na Googlu a hlavně kolem Vánoc se zboží prodávalo jak housky na krámě :-)

Rok 2015 v číslech

Při porovnání příjmů s předchozím rokem, jeden by si mohl oči vyplakat. V roce 2014 jsem si vydělal krásných 370.722Kč, v roce 2015 ušmudlaných 142.733 Kč, bohužel tedy meziroční pokles o 61%.

Loni činil můj průměrný měsíční online výdělek zajímavých 30.893Kč, letos pouze 11.894 Kč.

Srovnání příjmů 2013, 2014, 2015

Srovnání příjmů 2013, 2014, 2015

Rok 2015 a vzdělávání, akce

Affilo kemp – akce organizována Petrem Balounem a Davidem Řezáčem. To byla pro mě top akce roku. Když srovnám náklady, které mě stála takhle akce třeba s loňským Marketing Festivalem a navíc vezmu v potaz přínos celé akce. Lze napsat jen jediné: „Za málo peněz hodně, ale opravdu hodně muziky a hlavně zábavy.“

Spalo a prdělo se ve stanech, jedlo se, pilo se, grilovalo se, koupali jsme se v Orlíku, okoukli okolí, vyrazili za písničkou..

Na fotce zleva nahoře: Ondřej Martinek, já, Petr Baloun, Lukáš Dubina, dole zleva: David Řezáč, Milan Pichlík, Peter Chodelka, Tomáš Poner, na fotce chybí Jirka Langer – chtěl si užít chvilku samoty ve stanu :D

Affilo kemp 2015

Affilo kemp 2015

Loni jsem navíc absolvoval dva affiliate čtvrtky a dvě affiliate konference. Zejména podzimní affiliate konference se hodně vydařila a osobně ji považuji za jednu z těch lepších konferencí, kterých jsem se zúčastnil.

Spolupráce s provizní sítí Affilo

Na začátku července jsem začal publikovat články v Affiliate magazínu s cílem trošku edukovat v oblasti affiliate a ohledně kampaní v provizní síti Affilo. Zhruba po měsíci a 11 napsaných článcích jsem se z časových důvodů rozhodl spolupráci ukončit (vždyť nestíhám psát ani na svůj blog :D).

Moje první promo video

Tomáš Dekan spustil nový affiliate kurz Webzisk určený zejména pro začátečníky v oblasti affilu. Protože Tomášovi věřím a považuji ho za člověka, který svému oboru rozumí, na jeho prosbu o podporu jsem tak nemohl říct ne. Vzniklo z toho mé historicky první promo video – nesestříhanou verzi můžete vidět zde :D

Já a cestování

Všichni píšou ve svých reportech o cestování, přidám se tedy i já.

V červnu jsem byl se svojí přítelkyní na prodlouženém víkendu v Paříži. Výlet se hodně vydařil a já se rozhodl, že podobných euro víkendů budu každý rok absolvovat hned několik – tak uvidíme, zda se plán vydaří.

Kdo přežije Kréta

Kdo přežije Kréta

V srpnu jsme pak společně navštívili Krétu, kam jsme si pouze sehnali letenky. Ubytování v soukromí a stravu nám pak na místě zařizovala kamarádka animátorka. I díky super animátorskému týmu a jejich znalosti místního prostředí, jsme si dovolenou užili úplně jinak, než při běžném zájezdu s cestovkou.

Blog JosefKroupa.cz

Opět netřeba omílat již napsané, návštěvnost mého osobního blogu závisí na četnosti publikování článků. I když na začátku každého měsíce vidím špičku v návštěvnosti i v případě, kdy nepublikuji nic – každý totiž očekává, co jsem zase pokonil a jestli se mi vůbec něco podařilo vydělat :D

Článků sem v roce 2015 publikoval pouhých 15, tedy o tři méně, než v roce předchozím.

Jako obvykle byly tahákem návštěvnosti články věnované zveřejňování výsledků mého počínání. Je proto s podivem, že se do TOP 3 článků dostaly články úplně jiné.

TOP3 články, ne podle kvality, ale podle návštěvnosti :)

Na obrázku níže se můžete přesvědčit, jak se v čase měnila návštěvnost tohoto blogu. Špičky jsou samozřejmě na začátcích každého měsíce, kdy zveřejňuji reporty svých příjmů a hlavně ve chvílích, kdy něco skutečně publikuji :).

Rok 2013: 12 231 návštěv
Rok 2014: 27 687 návštěv
Rok 2015: 24 495 návštěv
Pokles o 12% :-)

Návštěvnost blogu JosefKroupa.cz v roce 2015

Návštěvnost blogu JosefKroupa.cz v roce 2015

Twitter a nárůst followerů

V podstatě jediná oblast, ve které jsem to oproti letům předchozím válcoval, je Twitter. Zde se mi podařilo pokořit vcelku vysněnou metu 500 followerů a to rovnou 560. Počet followerů se mi tak podařilo navýšit jednou tolik.

Jeden z nejoblíbenějších příspěvků na mém Twitteru a opět v hlavní roli prachy.

Plány pro rok 2015 – podařilo se mi je splnit?

Dosáhnout pravidelného měsíčního příjmu 50.000Kč
Jak jsem avizoval výše, průměrný měsíční příjem se pohyboval okolo 11 tisíc korun, takže zhruba pětina cíle – fail!

3x do roka si sáhnout na kilo měsíčně
Ale kdeže, kilo jsem vydělal sotva za rok v souhrnu, takže tady asi největší fail roku.

Vybrat tři klíčové projekty a s každým vydělávat alespoň 10.000Kč měsíčně
Takový web nemám ani jeden, opět fail.

Spustit reklamy na Facebooku
O těch dvou marných pokusech snad ani psát nebudu..

Sehnat si parťáka
Jo i ne. Zhruba od listopadu se každý pátek scházím se svým bratránkem, který se také vrhl do temných vod online podnikání a společně si procházíme, co jsme v předchozím týdnu udělali a co bychom měli dělat v týdnu následujícím. Rovněž si navzájem dáváme zpětnou vazbu k již provedeným změnám ve snaze co nejrychleji projekty posunout kupředu.

Stále více se navíc snažím zneužívat přítelkyni, a dostat od ní maximum možné zpětné vazby. Má totiž jednu obrovskou výhodu – vůbec onlinu nerozumí. Takže vesměs vůbec s žádným jejím názorem nesouhlasím, ale alespoň mě to nutí dívat se na věci jiným pohledem.

Tuto sekci tedy hodnotím jako částečně úspěšně splněnou :-)

Postupně opouštět offline podnikání
Jediné štěstí, že jsem to neudělal. Hypotéka je svině.. fail

Hodnocení 2015 a plány pro 2016

Ač se to po přečtení předcházejícího textu nezdá, hodnotím svůj rok 2015 jako úspěšný. V první polovině roku jsem se rozhodně nepředřel. V té druhé mé pracovní nasazení gradovalo a rostly i zisky na hranici, která už může být pro leckoho zajímavá.

V letošním roce jsem se rozhodl upřít pozornost na pár vybraných projektů, zbytek projektů prodat a získané finance opět reinvestovat do onlinu (textů, fotek, programování, PPC, …).

Všem, kteří už podnikají přeji, aby se jim dařilo podle jejich představ. Těm, kteří teprve s podnikáním začínají doporučuji vytrvat. Však se podívejte, kde se nacházím já po třech letech :D