Napsal: Josef Kroupa 28. srpna 2014

Končím s reporty mých zisků! To je určitě věta, která napadla každého, kdo netrpělivě čekal na to, kdy konečně ukáži seznam svých zisků za předchozí měsíc.

Jelikož jsem se v tomto měsíci stěhoval (srpen) a počítač jsem neměl do minulého týdne připojený, neměl jsem ani kdy report publikovat :-)

A abych hned na začátku uvedl vše na pravou míru – s publikováním reportů rozhodně nekončím. Ba naopak, od září bych chtěl začít s pravidelnějším publikováním článků, kde budu postupně popisovat, jaké kroky podnikám k tomu, aby můj pasivní příjem rostl.

Pokles mých červencových zisků poklesl jak „díky“ letní sezóně, tak i kvůli mému nedostatku času věnovat se oslovování potenciálních inzerentů na publikování PR článků a zpětných odkazů.

Výdaje a zisky spojené s affiliate marketingem

V červenci jsem do podpory přes PPC kampaně (Sklik, AdWords) svých affilite webů nainvestoval 4.356Kč, což považuji vzhledem k výši zisků z affiliatu za skvělé číslo.

Příjmy z affiliatu tedy činily 23.300Kč. Po odečtení výše uvedených nákladů mi zbylo 18.944Kč, což je růst oproti minulému měsíci o 5%.

Po odečtení všech nákladů vypadalo moje konto takto.

Výsledky červenec 2014

AdSense + Sklik 9.405 Kč
Affiliate: 14.588 Kč
PR články: 1.450 Kč
Odkazy: 2.000 Kč

Celkem: 27.4433 Kč (pokles o 10%)

Návštěvnost webů v červenci

I souhrnná návštěvnost všech mých webů v červenci poklesla a sice o 6% (72 165 návštěv / měsíc)

Návštěvnost červenec 2014

Návštěvnost červenec 2014

Co jsem tedy dělal v tom červenci?

Pokud bych se bavil o svém online podnikání, tak jedním slovem – nic. V součtu jsem svým online aktivitám věnoval slabý jeden den, zbytek jsem rozložil mezi své offline podnikání, přípravu na stěhování a jeho následnou realizaci.

Co mi v červenci udělalo radost?

Obdržel jsem oficiální pozvání na roli přednášejícího na Affilite konferenci. Tuto příležitost jsem samozřejmě nemohl odmítnout a tak je pravděpodobné, že se s některými z vás potkám na AK osobně ;-)