»»Jak jsem si v březnu 2014 vydělal přes 30.000Kč

Jak jsem si v březnu 2014 vydělal přes 30.000Kč

Únor byl z hlediska příjmů příjemným měsícem, vydělal jsem si přes 40.000Kč a vše nasvědčovalo tomu, že příjmy dále porostou.

Bohužel jsem se, vzhledem k mým ostatním aktivitám, nedostal k budování mého „virtuálního portfolia“. A tak celý březen byl ve znamení skutečně pasivního příjmu, kdy jsem svým projektům venoval méně, než 10 hodin za celý měsíc! Propad příjmů je tak znát převážně na prodeji PR článků, kdy jsem se vůbec nedostal k aktivnímu oslovování potenciálních inzerentů a za celý měsíc jsem publikoval pouhých pár článků.

Reklamy AdSense a Sklik

Již v únorovém reportu jsem zmínil, že jsem opět začal laborovat s umístěním reklamních bloků na svých webech. Po přečtění několika diskuzí a po konzultaci s mými zkušenějšími kolegy, jsem na některé své weby opět nasadil Sklik. Ještě nemám z Skliku dostatek dat, abych mohl dělat závěry, ale prozatím to vypadá, že v některých oborech bude jeho nasazení lepší volbou, než AdSense.

AdWords, Sklik

V březnu jsem se vůbec nedostal k optimalizaci svých PPC kampaní, pouze jsem některé povypínal. I díky tomu došlo k poklesu částky, kterou jsem v obou sítích proinvestoval na konečných 2.850 Kč.

Po odečtení všech nákladů vypadal můj březen takto.

Výsledky březen únor 2014

AdSense: 7.690 Kč
Sklik: 343 Kč
Affiliate: 21.721 Kč
PR články: 950 Kč
Odkazy: 0 Kč

Celkem: 30.704 Kč (pokles o 25%)

Návštěvnost webů v březnu

Oblast, kde se mi dařilo, bylo zvyšování počtu návštěv mých webů. Přece jen pomalu začíná být teplo a tak se pomalu zvyšují návštěvností některých mých „sezónních“ webů. Celkem na mé weby v březnu přišlo 79 411 návštěvníků.

Návštěvnost březen 2014

Návštěvnost březen 2014

Plány vs. skutečnost

V březnu jsem chtěl dosáhnou 50.000Kč. Kvůli propadu v prodeji PR článků a prodeji odkazů se mi to nepodařilo. Stejně tak cíl v affilu, kde jsem si vytyčil metu 25.000 Kč se mi nepodařilo splnit. Z affilu jsem sice inkasoval 24.571, ale po odečtení peněz vložených do PPC kampaní mi zbylo něco málo přes 21 tisíc korun.

Plány pro březen

 • dosáhnout hranice zisku 50.000 Kč
 • dosáhnout souhrnu měsíční návštěvnosti 80 000
 • dosáhnout zisku z AdSense ve výši 10.000 Kč
 • díky affiliate webům dosáhnout 25.000 Kč zisku
 • zapracovat na linkbuildingu

Březen – nákup nového webu, příprava nových projektů

Stejně jako v únoru, i v březnu se mi podařilo koupit jeden rozjetý web, kde jsem okamžitě nasadil reklamy AdSense, které mi už pěkných pár stokorun vydělaly. Vypadá to tak, že se investice vyplatila.

Ke konci března jsem se konečně odhodlal pustit do realizace jednoho projektu, na který jsem přišel již před několika lety. Projekt bude zmařený na módu a oblečení a slibuji si od něj skokový nárůst svých zisků. Zároveň mě oslovil jeden můj známý s nabídkou na rozjetí dalšího projektu, na kterém bychom vzájemně spolupracovali. Duben tak bude ve znamení tvorby a ladění nových projektů. Věřím, že se tak můžeme těši na velké věci :-)

2016-10-13T19:17:15+00:00Duben 2nd, 2014|Výsledky|17 komentářů

17 komentářů

 1. Hobík 2.4.2014 v 12.56 - Odpovědět

  Tak i když jsi nesplnil plán, i tak to máš celkem hezký. Já jsem pořád na třetině tvých příjmů, chybí mi affil a neplatím adwords ;) Celkovou návštěvnost v březnu jsem měl 50 tis UIP. Poprvé mi nerostl příjem z adsense za měsíc. Ale nasadil jsem dva nové webíky a pracuji na zvyšování návštěvnosti. Tak tě snad doženu. Někdy ;)

 2. Jaroslav 2.4.2014 v 18.28 - Odpovědět

  Zdravíčko,

  narazil jsem na váš web celkem nedávno a chtěl bych využít situace a na něco se zeptat. Koukám, že celkem ochotně odepisujete, což je super. :-) Založil jsem si web především na affiliate marketing, vypadá do budoucna vcelku perspektivně, avšak vůbec nevidím do věcí, jak se vypořádat s našema úřadama, resp. živnostenským listem, aby bylo vše korektní. Předem se omlouvám, jestli jste toto téma už někde poodhalil a já jej nenašel.

  Chtěl bych se zeptat, jestli máte nějaké rady či šablony, jak postupovat, na co si dávat pozor v souvislosti se zákonem a daněma. Jak se takové věci fakturují. Mimochodem, jsem student, takže, jestli jsem pochopil, tak nemusím rok platit zálohy…? Vážně v tom mám nepořádek.

  Děkuji za všechny rady, popř. doporučené odkazy!

  • josem 3.4.2014 v 6.33 - Odpovědět

   Jardo,
   sám jsem v dobách začátků svého podnikání byl studentem a skutečně není nutné platit zálohy na zdravotní a sociální pojištění. Každpopádně po registraci živnostenského listu bys měl zajít na sociálku a do své zdravotní pojišťovny a nahlásit jim, že jsi se stal OSVČ.
   Jinak dobré informace z oblasti podnikání a administrativy doporučuji hledat zde: http://www.jakpodnikat.cz/

 3. Petr 2.4.2014 v 18.50 - Odpovědět

  Mohu se zeptat, kolik hodin měsíčně průměrně strávíš se vším všudy svým online podnikáním (kromě tohoto měsíce samozřejmě)?

  • josem 3.4.2014 v 6.35 - Odpovědět

   Petře,
   to je strašně individuální. Cca před 2 lety jsem se mu věnoval zhruba 200 – 250 hodin měsíčně (mé zisky se v té době ale blížily nule). Nyní se každý měsíc vejdu do 50 hodin, spíše se ale pohybuji kolem 20-30 hodin práce měsíčně.

   • Petr 3.4.2014 v 11.28 - Odpovědět

    Díky za odpověď.
    Mohu se ještě zeptat, čím byl způsoben ten zlom, že to začalo více vydělávat při méně investovaného času? Jestli to tedy není tajemstvím..

    • josem 3.4.2014 v 12.02 - Odpovědět

     Petře, myslím si, že má na to vliv hned několik faktorů. První je určitě to, že jsem v počátku nepolevil a věnoval se webům i v dobách, kdy nevydělávaly nic nebo jen velmi málo. Další věcí je, že jsem si na psaní textů sehnal redaktory. To mi hodně uvolnilo ruce a hlavně uspořilo moře času a starostí. Posledním a možná nejdůležitějším faktem je, že dnes už vím, jak některé věci fungují, mám kontakt na lidi z oboru, se kterými se můžu radit, mám databázi firem na prodej článků a odkazů. Prostě a jednoduše vše je nyní snažší, než v dobách mých začátků :-)

 4. Igor 3.4.2014 v 4.58 - Odpovědět

  Pokud jsi tomu dal méně než 10 hodin měsíčně, tak je to skutečně impozantní výsledek, je vidět že když se to rozjede, tak to funguje jako téměř pasivní příjem

  • josem 3.4.2014 v 6.36 - Odpovědět

   Igore,
   máš pravdu, že pokud bych to přepočítal na hodinovou sazbu, dostanu se na pěkná čísla. Asi začnu makat 16 hodin denně a milióny budou lítat ;-)

 5. ripcurl 3.4.2014 v 7.39 - Odpovědět

  Ten affiliate ti jede super. Pěkně se na to kouká… A je tedy až propastný rozdíl mezi adsense a sklik. :-(

  • josem 3.4.2014 v 8.14 - Odpovědět

   Ripcurle, affil dělá radost i mně :-) Ten Sklik je v tom vcelku nevinně. Mám jej nasazen na webech, kde není až tak velká návštěvnost a navíc jsem jej nasadil až v druhé polovině března. Věřím tak, že v dubnu bude rozdíl mezi oběma sítěmi menší ;-)

 6. Marek 11.4.2014 v 6.58 - Odpovědět

  Dobry den, jake kategorie živnostenského oprávněni se hodi na tuto cinnost, tedy příjmy z reklamy, prodeje odkazu a clanku? Rad bych to nejak zoficialnel a netuším o tom vubec nic. Diky za info. Marek

  • josem 14.4.2014 v 20.38 - Odpovědět

   Marku,
   na to je přímo ideální živnost č. 66: Reklamní činnost, marketing, mediální zastoupení.

 7. Mira 18.4.2014 v 21.08 - Odpovědět

  Affil je opravdu pěkný. Prozradil si na blogu, že provozuješ hlavně magazíny, ale zajímalo by mě jestli si zkusil nebo máš affilshop? Jestli ano jde čestou spousty produktů nebo málo produktů, ale lepší popisky? Pak by mě taky zajímalo jak myslíš, že by to vypadalo kdyby si stopl PPC kampaně?

  • josem 22.4.2014 v 5.43 - Odpovědět

   Míro, affil shop už nemám. Dříve jsem jej úspěšně provozoval (zisky 2 – 5.000Kč měsíčně, pracnost 1 hodina měsíčně), pak ale přestal fungovat mateřský shop a byl jsem rád, že jsem se e-shopu zbavil. Na zmíněném e-shopu věnovanému prodeji šperků jsem šel cestou automatického stahování celé nabídky produktů, a to včetně popisků. Dnes bych šel druhou Tebou zmíněnou cestou – nechal bych si popisky psát vlastní. Zpočátku je to sice nákladnější, výhledově ale určitě jediná správná cesta.

   A kdybych stopnul PPC kampaně? Tak bych byl rád, kdybych z affilu vyrazil 1 – 2.000Kč měsíčně :-)

 8. Michal 17.7.2014 v 9.56 - Odpovědět

  Zdravim,
  můžete poradit nějakou metodu na zísávání zpětných odkazů. Affil weby jsem se zabýval ai před 8 lety, jenže tenkrát to bylo jednodušší, stačilo povyměňovat odkazy a ranky jenom naskakovaly, a každej měnil rád.

  • josem 28.8.2014 v 7.08 - Odpovědět

   Michale, jak je vidět v mých reportech, linkbuilding rozhodně nepatří mezi moje silné stránky. Dříve jsem odkazy vyměňoval, dnes vše nechávám plynout samovlně a spíše se snažím, čtenářům nabízet kvalitní obsah, na který sami rádi odkážou. Je to sice ta nejpomalejší možná cesta, ale aspoň mi nehrozí žádný ban ;-)

Napsat komentář