Listopad mi dělal radost, více zde. Od prosince jsem očekával ještě výraznější růst svých příjmů, který sice přišel, ale nebyl tak výrazný, jak jsem původně očekával.

Bohužel (a částečně bohudík) provozuji několik projektů, na které nemá předvánoční šílenství vliv. Tento fakt je pekně vidět na přjmech z AdSense, které se mi po dlouhé době propadly až k hranici necelých 6.000Kč, tedy k částce, kterou jsem v této síti inkasoval již v květnu 2013.

Příjmy z affiliatu

Jak jsem očekával, rostly příjmy affiliatu, kdy jsem fakturoval krásných 56.543Kč. Abych této částky docílil, investoval jsem 8.149Kč do PPC kampaní v sítích AdWords a Sklik.

Po odečtení nákladů to pak na mém účtě vypadá následovně.

Výsledky za prosinec 2013

AdSense: 5957Kč
Affiliate: 48394Kč
PR články: 1300Kč
Odkazy: 618Kč

Celkem: 56269Kč (růst o 6%)

Návštěvnost mých projektů v prosinci

Jak jsem již nastínil výše, některé mé weby jsou nezávislé na vánocích a těží pouze z vysoké návštěvnosti na daná klíčová slova. Jelikož po Vánocích a v období dovolených nebylo mnoho uživatelů u Internetu, souhrnná návštěvnost všech mých projektů výrazně poklesla a zastavila se na hranici 49 087 návštěvníků.

Návštěvnost prosinec 2013

Návštěvnost prosinec 2013

Plány vs. skutečnost

Mým hlavním cílem bylo pokoření hranice 55.000Kč zisku. Tento cíl se mi podařilo těsně splnit, hlavně díky zapojení v mnoha provizních programech.

Prodej odkazů a PR článků byl v prosinci neslabší od sprna 2013.

Linkbuilding opět nic.

Plány pro prosinec

  • dosáhnout hranice zisku 30.000 Kč
  • dosáhnout souhrnu měsíční návštěvnosti 70 000
  • dosáhnout zisku z AdSense ve výši 10.000 Kč
  • díky affiliate webům dosáhnout 20.000 Kč zisku
  • zapracovat na linkbuildingu

Prosinec, prokratinace, dovolená

V prosinci jsem zažil nejdelší období (od doby, kdy jsem OSVČ), kdy jsem nedělal téměř nic. Zhruba do poloviny prosince jsem se snažil na svých projektech ještě pracovat. Od té doby mě ale naplno pohltila předvánoční lenost, která skončila až včera večer (6.1.2014).

V této době jsem si plně odpočinul od práce, od Internetu a od počítače obecně. Díky tomu jsem si pěkně odpočinul, dostal jsem nové nápady a od dnešního dne jsem se opět s chutí pustil do práce.

Od ledna očekávám výrazný pokles v oblasti affilu. O to víc bych se chtěl ale věnovat budování nového obsahu, prodeji PR článků a odkazů na svých webech a také tomu proklatému linkbuildingu.

Navíc mi vypadl jeden provizí program, který mi generoval vyšší tisíce korun měsíčně a tak se v dalších měsících budu muset zaměřit na vyhledání programu nového.

Tak držte palce, ať se mi v Novém roce daří minimálně stejně tak dobře, jako v roce minulém :-).