Napsal: Josef Kroupa 03. června 2013

V květnu jsem měl velké cíle, a sice překonat extrémně úspěšný duben. K mému překvapení se mi to podařilo a vyrostl jsem téměř o dalších 30%.

Hlavní podíl na růstu měly pokračující prodeje PR článků, zastavení některých PPC kampaní a další ladění affiliate webů. I díky tomuto kroku a rovněž díky zachycení jednoho zajímavého trendu, se mi poprvé podařilo dostat oblast affilu do zelených čísel.
Rovněž v síti AdSense jsem rostl a poprvé jsem překonal hranici 6.000Kč.

Výsledky za květen 2013

AdSense: 6.031Kč
Sklik: 13Kč
Affiliate: 3.133Kč
PR články: 1.934Kč
Odkazy: 1.212Kč

Celkem: 12.388Kč (růst o 58%)

Návštěvnost mých projektů za květen

Zvýšená ziskovost byla i v květnu spojena s růstem celkové návštěvnosti, jejíž vývoj můžete vidět na následujícím grafu. Celková návštěvnost mi se na konci měsíce ustálila na 61869 návštěvnících.

Vývoj návštěvnosti - květen 2013

Vývoj návštěvnosti – květen 2013

Pouhým dělení návštěvnosti celkovými zisky mi v květnu každý přivedený návštěvník vydělal 19 haléřů, což je o 1 haléř více, než v měsíci předchozím.

Plány vs. skutečnost

V minulém reportu jsem si jako hlavní cíl vybral pokoření hranice zisku 10.000 Kč. Sám jsem nakonec byl překvapen tím, že jsem vysněnou částku překonal o více jak dva tisíce.

Kde jsem trošku zaostal je oblast linkbuildingu, který mi v posledních měsících přivedl nové návštěvníky, zde budu muset tedy opět zamakat.

V květnu jsem se také neplánovaně zúčastnil Affiliate konference od VIVNetworks, kde jsem potkal několik zajímavých lidí a rovněž dostal nápad na spuštění dalších dvou projektů. Pro oba jsem koupil expirované domény, jednu bohužel zabanovanou od Google (pokud se mi to s Googlem podaří zdárně vyřešit, napíšu o tom samostatný článek).

Plány pro červen

  • dosáhnout hranice zisku 14.000 Kč
  • dosáhnout souhrnu měsíční návštěvnosti 70 000
  • dosáhnout zisku z AdSense ve výši 7.000 Kč
  • díky affiliate webům vydělat 3.000 Kč
  • budovat linkbuilding
  • prodávat odkazy na svých webech
  • navázat nové kontakty pro prodej PR článků