Napsal: Josef Kroupa 03. listopadu 2013

Tak a je to tu, mnou dlouho očekávaná vysněná meta v podobě měsíčního zisku ve výši 40.000Kč byla pokořena! Růst oproti minulému měsíci byl způsoben výplatou provizí z affiliate programů, kde jsem dlouho čekal na schválení konverzí.

Před odečtením nákladů se mi dokonce podařilo přiblížit hranice příjmu 45.000Kč. Po odečtení nákladů to pak na mém účtě vypadá následovně.

Výsledky za říjen 2013

AdSense: 7750Kč
Affiliate: 26994Kč
PR články: 5220Kč
Odkazy: 700Kč

Celkem: 40664Kč (růst o 11%)

Návštěvnost mých projektů v říjnu

Očekával jsem, že říjnová návštěvnost mých projektů díky nadcházející vánoční horečce raketově vzroste. Nestalo se ale tak. Je to zřejmě dosti způsobeno tím, že mnou provozované weby nejsou příliš zaměřené na segmenty, na něž mají předvánoční shony vliv.
Celková návštěvnost mi poklesla a na mé weby dorazilo 58 986 návštěvníků za měsíc. Zisky ale stále rostou (díky affiliate), takže to až tak nehrotím :-)

Návštěvnost říjen 2013

Návštěvnost říjen 2013

Plány vs. skutečnost

Mým hlavním cílem pro říjen bylo pokoření 40.000Kč zisku. Tento cíl se mi podařilo splnit. Radost mi ale nedělal AdSense, kde mi příjmy poklesly o 4%. Koncem měsíce jsem ale podnikl určité kroky, které doufám povedou k růstu zisků v této oblastí (více info na konci příspěvku).

Do PPC kampaní na podporu svých affil webů jsem v říjnu nainvestoval 4.279Kč.

Pravidelné čtenáře tento řádek nepřekvapí, na linkbuilding se v tomto měsíci opět nedostalo.

Plány pro listopad

  • dosáhnout hranice zisku 45.000 Kč
  • dosáhnout souhrnu měsíční návštěvnosti 75 000
  • dosáhnout zisku z AdSense ve výši 9.000 Kč
  • díky affiliate webům dosáhnout 30.000 Kč zisku
  • zapracovat na linkbuildingu

Co jsem jinak dělal v tom říjnu?

Oproti září už se pomalu dostávám do pracovního tempa. Podařilo se mi tak spustit dva dlouho odkládané magazíny. Rovněž jsem na některé své straší (půlroční) magazíny nasadil AdSense reklamy, od nichž si slibuju výrazný nárůst příjmů od Googlu.

Podařila se mi rovněž navázat zajímavou spolupráci s provozovatelem velkých magazínů, který pro mě bude shánět poptávky po umístění PR článků a prodeji odkazů. Měl bych se tak dostat i k jiným zákazníkům, než které mám z Webtrhu a poptávkových projektů (Kupclanek.cz, Placla.cz, Paypost.cz, Linkmonitor.cz.

Sháním osvědčeného linkbuildera

Jelikož v každém měsíčním reportu píšu, že linkbuilding flákám, rozhodl jsem se, že si seženu vlastního linkbuildera. Kdybyste tedy o někom schopném věděli, zkuste mi jej prosím doporučit. Odměna na sebe pak nenechá dlouho čekat (pošlu Vám pivo poštou ;-)).