Po mizerném srpnu jsem si nezoufal a opět jsem začal pracovat na svých projektech. Zda se práce vyplatila, to jistě odtušíte již z nadpisu tohoto příspěvku :-)

Seznam některé mé weby stále ignoruje a začínám přemýšlet, zda nenapíšu na jejich podporu. Propad v oblasti mých příjmů z AdSense a Skliku je totiž stále na polovině částek z měsíců před úpravami, které Seznam ve vyhledávání provedl.

Výdaje a zisky spojené s affiliate marketingem

V září jsem do PPC kampaní nasypal prozatím rekordních 8.245 Kč (tolik jsem nedával ani v loňském prosinci). Začal jsem totiž zkoušet propagovat nové oblasti. V některých se mi zadařilo, jinde už to bylo horší. I tak jsem jen z affilu fakturoval 33.808 Kč, což po očištění dělá parádních 25.563 Kč.

Zisky z AdSense a Skliku

Jak jsem avizoval výše, AdSense spolu s Sklikem se stále propadají. Od minulého měsíce (již tak mizerného) tu byl pád o dalších 8%. Postupně ale přidávám další články, tak očekávám v dalších měsících minimálně stagnaci, ale ještě lépe růst :-)

Po odečtení všech nákladů vypadalo moje konto takto.

Výsledky září 2014

AdSense + Sklik 4.790 Kč
Affiliate: 25.563 Kč
PR články: 3.600 Kč
Odkazy: 900 Kč

Celkem: 34.853 Kč (růst o 59%)

Návštěvnost webů v září

Opět se budu opakovat, díky Sezname, návštěvnost oproti minulému měsíci ještě dále klesala a to o 9%.

Návštěvnost září 2014

Návštěvnost září 2014

Co mám v plánu v říjnu?

Na začátku října absolvuji svoji historicky první veřejnou prezentaci na 6. Affiliate konferenci v Praze, kde budu ukazovat své počínání v oblasti okolo PPC kampaní.

V dalších dnech se budu věnovat rozvoji svých webů, které jsem posledních několika měsících zanedbával a vidím u nich prostor k dalšímu růstu.

Přemýšlím rovněž, že začnu na tomto blogu přispívat častěji, než jen jednou až dvakrát měsíčně, ať se to tu začne pořádně hýbat :-D.