Pro červen jsem si stanovil vcelku vysoké cíle a to i přes nadcházející letní sezónu, která měla zahýbat s návštěvností a s ní spojenými zisky. Po roční odmlce se mi ale rozjel jeden travel web, který výkyv návštěvnosti vyvážil. Rovněž se mi dařilo v oblasti affilu a hlavně díky němu se mi nakonec podařilo přiblížit se ke vcelku příjemné hranici zisku 30.000Kč.

Poprvé se tak celkové saldo mého affil podnikání dostalo do kladných čísel a pokryly se mi tak mé předchozí nezdary s PPC kampaněmi. Pokud se ptáte, který affil je pro mě tím hlavním, tak vězte, že je to Trikátor, který začal hlavně v posledních dvou měsících neskutečně dobře konvertovat a můžu jej všem jen doporučit.

Dále jsem pokračoval v prodeji v PR článků, kde se nyní dostávám do fáze, kdy mě sami oslovují různé subjekty, s nimiž jsem v minulosti spolupracoval. Odpadá mi tak nutnost hledat stále nové inzerenty.

Radost mi v červnu dělal i AdSense, kde stále rostu a snad v této oblasti již brzy pokořím hranici zisku 10.000Kč.

Výsledky za červen 2013

AdSense: 7887Kč
Affiliate: 16779Kč
PR články: 4416Kč
Odkazy: 0Kč

Celkem: 29640Kč (růst o 142%)

Návštěvnost mých projektů za červen

I v červnu mi celková návštěvnost rostla a na konci měsíci činila 68186 návštěvníků.

Návštěvnost červen 2013

Návštěvnost červen 2013

Plány vs. skutečnost

Hlavním cílem pro červen pro mě bylo překonání hranice zisku 14.000 Kč. Tuto částku se mi podařilo překonat dvojnásobně.

Spojení červen a linkbuilding v mém podání opět nešlo dohromady a odkazy jsem získával sporadicky.

Neplánovaně jsem ale spustil další nový web, od něhož si slibuji zejména zvýšení zisků přes AdSense.

Plány pro červenec

  • dosáhnout hranice zisku 30.000 Kč
  • dosáhnout souhrnu měsíční návštěvnosti 70 000
  • dosáhnout zisku z AdSense ve výši 8.000 Kč
  • díky affiliate webům vydělat 20.000 Kč
  • budovat linkbuilding
  • prodávat odkazy na svých webech
  • navázat nové kontakty pro prodej PR článků

Kolik úsilí jsem věnoval svým projektům?

Ve svém předchozím článku jsem uvedl, kolik času mi moje pasivní podnikání sežere. Mnohým čtenářům se pak nezdála hodinová sazba, pokud podělili moje zisky fondem vynaložených hodin.

Jelikož se v červnu konečně umoudřilo počasí, ke svému podnikání jsem se nedostával až tak často a ve výsledku jsem se svým webům věnoval zhruba třetinu svého času, než v měsících předchozích. Zde se tak naplno ukázala síla pasivního příjmu (v minulosti investovaný čas přináší růst zisku v přítomnosti).

Sám z toho nemám až tak velkou radost, jelikož, když člověk vidí, že příjmy rostou i bez jeho většího zásahu, pomalu ztrácí motivaci k tomu cokoli dělat.

Naštěstí jsem ale přišel na několik nápadů, které bych chtěl v červenci realizovat a tak snad neusnu na vavřínech a další měsíční report zisku bude opět ve znamení růstu :-)