Pro leden jsem si vytyčil několik hlavní cílů, které se mi s různou měrou podařilo splnit. Mnozí z vás předpovídali pokles příjmů, hlavně vzhledem k lednovému propadu AdSense. Ty musím zklamat…

V oblasti AdSense se mi dařilo a zisky se mi podařily navýšit o pěkných 67%.

Kde se mi až tak moc nedařilo, byly affiliate programy. V první polovině měsíce jsem zainvestoval 5.000Kč do PPC kampaní a začal jsem cílit na více obecná klíčová slova. Tento tah se mi ve výsledku příliš nevyplatil, jelikož jsem se nakonec dostal s affiiatem do červených čísel. Co ziskům rovněž neprospělo, bylo ponížení provizí u Andropharmie o celých 10%.
Jelikož ale u affiliate nemusí být výsledky viditelné hned, třeba se mi ztráta v dalším měsíci vrátí. Na toto téma doporučuji přečíst pěkný článek od Petra Jeníka, který pojednává o nedočkavosti některých affiláků.

Neplánovaně jsem se také zaregistroval ke službě Kupčlánek, přes níž se mi hned podařilo jeden článek prodat. Služba prozatím vypadá přehledně a zajímavě, jen doufám, že časem přibude více relevantních poptávek.

Výsledky za leden 2013

AdSense: 5327Kč
Affiliate: -1784Kč
PR články: 75Kč
Odkazy: 900Kč

Celkem: 4518 Kč (pokles o 18%)

Plány vs. skutečnost

V minulém reportu jsem si vytyčil cíl v podobě pokoření hranice zisku 8.000 Kč. Tento cíl bohužel zůstal v nedohlednu. Kde se mi ale dařilo, bylo publikování článků zde na blogu, kde jsem publikoval více článků, než jsem měl původně v plánu. Tradičně se nedařilo v oblasti linkbuildingu, na který jsem opět ani nesáhl.

Podařilo se mi ale spustit další affiliate web a také magazín o svatbách, kterému věnuji samostatný seriál.

Rovněž se mi podařilo prodloužit některé své zpětné odkazy, k prodeji nových jsem se pro změnu opět nedostal.

Plány na únor

  • pokořit hranici zisku 8.000 Kč
  • doplnit stávající stránky o další texty
  • budovat linkbuilding
  • prodat odkaz minimálně na jednom svém webu
  • prodat minimálně jeden PR článek
  • dále ladit affiliate weby

Konec jedné éry

Leden byl pro mě nakonec měsícem několika převratných změn. Stal jsem se osobou identifikovanou k DPH a hlavně jsem po sedmi letech jsem ukončil pracovní poměr s dosavadním zaměstnavatelem, kde jsem byl na den přesně celých 7 let a stal jsem se tak poprvé OSVČ na plný úvazek. Tímto krokem se mi do značné míry uvolnily ruce, proto věřím, že další měsíce už budu jen ve znamení raketového růstu :-)