Napsal: Josef Kroupa 03. února 2014

Po rekordním prosinci jsem očekával pád z hrušky na zem. Pád sice přišel, ale nebyl tak hrozný, jak jsem očekával :-).

Jak již tak u mě bývá zvykem, mé příjmy z AdSense se opět pohybovaly okolo částky 7.000 Kč. Kde jsem ale zaznamenal nárůst byla oblast prodeje PR článků. V lednu se mi podařilo prodat články v množství, které jsem prodal za předchozí půlrok. Celkem jsem tak díky publikovaným PR článkům fakturoval 16.000Kč.

Příjmy z affiliatu

Po Vánocích se lidé uklidnili a nutně mi tak spadly prodeje z oblasti affiliatu a v součtu jsem dosáhl poloviny částky fakturované v minulém měsíci, tedy 22.472 Kč.

Návštěvníky na některé své weby dostávám skrze kampaně v AdWords a Skliku, kam jsem v lednu nainvestoval 3.530 Kč.

Po odečtení nákladů to pak na mém účtě vypadá následovně.

Výsledky za leden 2014

AdSense: 7.081 Kč
Affiliate: 18.942 Kč
PR články: 16.000 Kč
Odkazy: 2.040 Kč

Celkem: 44.063 Kč (pokles o 22%)

Návštěvnost mých projektů v lednu

Naštěstí už v lednu lidé usedli za své stroje, což se pozitivně projevilo na růstu celkové návštěvnosti mých projektů. Ta se po dlouhé době opět vyhoupla nad hladinu 70.000 přístupů, konkrétně mé weby navštívilo 70.557 návštěvníků.

Návštěvnost leden 2014

Návštěvnost leden 2014

Plány vs. skutečnost

Jelikož jsem očekával pád příjmů, pro leden jsem si dal srabácký cíl v podobě dosažení hranice příjmu 30.000Kč. I díky značnému nárůstu v oblasti prodeje PR článků se mi tuto hranici podařilo s přehledem pokořit. Pro další měsíce však na sebe musím začít být tvrdý, jinak se mi totiž nepodaří docílil vysněné hranice zisku v podobě 100.000Kč. Tu bych chtěl skromně pokořit v létě tohoto roku.

Plány pro únor

  • dosáhnout hranice zisku 50.000 Kč
  • dosáhnout souhrnu měsíční návštěvnosti 75 000
  • dosáhnout zisku z AdSense ve výši 10.000 Kč
  • díky affiliate webům dosáhnout 25.000 Kč zisku
  • zapracovat na linkbuildingu

Leden

Pokud bych hodnotil leden v poměru ke svému pracovnímu nasazení, musím přiznat, že mám stále značné rezervy ve svých pracovních kapacitách. Musím si prostě na sebe uplést bič a musím začít pořádně makat.

I přes částečnou lednovou prokratinaci se mi podařilo koupit plugin WP All Import, který mi umožní automatické plnění mých webů pomocí produktů. Měly by se mi tak do určité míry uvolnit už tak volné ruce a mohl bych své weby rychleji a snadněji posouvat dopředu. Teorie je hezká věc, jsem zvědav na praxi… :-)

Koncem měsíce se mi navíc podařilo koupit jeden web, který by mi v poměrně krátké době mohl navýšit mé zisky skrze AdSense a prodej PR článků.

Plánů na únor je dost, tak držte palce, ať splním alespoň polovinu z nich :-D