V prosinci jsem, asi stejně jako ostatní čekal rapidní růst příjmů, který se však příliš nekonal. Některé projekty sice začaly generovat alespoň minimální zisk, ale povánoční „okurková sezóna“ mi způsobila značný pokles zisků z AdSense.

Naštěstí se mi ale podařilo nastartovat a vyladit affiliate stránky zaměřené na hubnutí a ty začaly konečně vydělávat. Co mi radost neudělalo ale byly zákazníky nevyzvednuté zásilky, které v součtu na provizích činily něco málo přes 4.000 Kč a já bych se tak konečně přiblížil k hranici 10.000 Kč za měsíc.

Výsledky za prosinec 2012

AdSense: 3227 Kč
Affiliate: 2604 Kč
PR články: 0 Kč
Odkazy: 0 Kč

Celkem: 5886 Kč (růst o 42%)

Plány vs. skutečnost

V minulém reportu jsem si vytyčil cíl v podobě pokoření hranice 5.000 Kč. Tento cíl se mi podařilo zdárně pokořit, stejně jako dosažení ziskovosti u svých affiliate webů. Bohužel jsem se ale vůbec nedostal k linkbuildingu, nedařilo se ani v oblasti prodeje odkazů a PR článků. Zde vidím svoji slabinu a zároveň i velký prostor, kde bych měl zapracovat.

Neplánovaně jsem navíc dorazil na NET sraz do Lázní Bělohrad, kde jsem potkal spoustu zajímavých lidí, kteří mě hodně namotivovali. Kluci, díky :-) Už se těším na další srazy.

Velmi kladně rovněž hodnotím publikování svého blogpostu Má cenu začínat s magazínem, který mi přinesl řadu kontaktů a hlavně mě naplnil velkou dávkou optimismu a víry v mé další počínání. Magazín již mám připraven, články jsou ve „výrobě“ a od příštího týdne začnu publikovat seriál o tvorbě ziskového magazínu krok za krokem.

Plány na leden

  • spustit magazín
  • publikovat minimálně tři články v seriálu o tvorbě magazínu
  • pokořit hranici zisku 8.000 Kč
  • doplnit stávající stránky o další texty
  • budovat linkbuilding
  • prodat odkaz minimálně na jednom svém webu
  • dále ladit affiliate weby