Napsal: Josef Kroupa 01. října 2015

Od mého posledního reportu příjmů z letošního února se po dalších reportech, kde jsem nezveřejňoval své příjmy, které mi plynou z mého aktivně pasivního počínání na Internetu, slehla zem.

Mnozí možná předpokládali, že jsem s publikováním přestal záměrně, abych zbytečně někoho nedráždil mega výdělky, opak je ale pravdou :D. Od února 2015 jsem zase o dalších pár procent propadl…

Zapojení do výzvy Topaffilák.cz

Jak možná někteří víte, v průběhu měsíce září jsem se zapojil do výzvy TOPaffilák.cz: cesta ke 100.000 Kč měsíčně. Kde je cílem co nejdříve dosáhnout statisícové mety a „porazit“ všechny ostatní affiláky zapojené do výzvy.

Jelikož jsem letošní rok v on-line podnikání lehce vypustil, jedná se o další impuls, proč vlastně začít něco dělat a proč začít zase publikovat.

Ach jo, Sezname

Zhruba od prázdnin letošního roku se snažím pracovat na dvou nových webech, jelikož ty staré mi Seznam loni v létě odstřelil a stále mi ze Seznamu neproudí téměř žádná návštěvnost.

Jelikož vím, že nejvíce těší cizí neštěstí, přikládám graf ukazující vývoj návštěvnosti jednoho mého (alespoň před rokem) klíčového webu. Stejný průběh (samozřejmě s jinými čísly) mám u téměř všech svých webů.

Aby toho nebylo málo, v průběhu prázdnil se mi podařilo „díky“ špatně nastavenému pluginu iThemes security kompletně zablokovat přístup Seznam bota, což vedlo ke kompletnímu vyřazení mých webů z indexu Seznamu.

Na tento problém jsem přišel až díky Michalovi Kurečkovi – díky Michale.

Plugin jsem tedy poladil a postupně ručně přidávám stránky pomocí formuláře Přidání stránky do vyhledávání. Postupně opět začínají proudit jednotky návštěvníků, tak snad tento fail povede k tomu, že Seznam přehodnotí pohled na mé weby a tam začne opět proudit návštěvnost, jako v dobách dávno minulých :-).

Průběh mizerné návštěvnosti ze Seznamu

Průběh mizerné návštěvnosti ze Seznamu

Výsledky v září 2015

AdSense + Sklik 1.552 Kč
Affiliate: 10.111 Kč
PR články: 1.300 Kč
Odkazy: 0 Kč

Výdaje: -3.008 Kč

Celkem: 9.955 Kč (pokles oproti únoru 2015 o 13%)

Přehled příjmů a zisku v září 2015

Přehled příjmů a zisku v září 2015

Návštěvnost webů v září

Souhrnná návštěvnost všech mých webů se ustálila na 35099 návštěvnících, což je oproti únoru pokles o téměř 37%.

Vývoj návštěvnosti září 2015

Vývoj návštěvnosti září 2015

Cíle pro říjen

Cíle pro říjen jsou vcelku jasné. Začít konečně vydělávat nějaké publikovatelné a pro ostatní motivující částky :-)