V minulém reportu svých zisků z „pasivního příjmu“ jsem avizoval svoji delší dovolenou, kdy nebudu u Internetu a mé projekty pojedou samospádem. Čekal jsem pád, ale výsledek vcelku předčil má očekávání.

Obecně se traduje, že srpen bývá jeden z nejslabších měsíců na příjmy vůbec. Sám jsem se o tom částečně přesvědčil, kdy mi celkové příjmy poklesly o 18%. Bylo to však způsobeno zejména tím, že jsem nebyl na mailu a nemohl jsem reagovat na poptávky po publikaci PR článků na mých webech a aktivně jsem nesháněl nové inzerenty. Stalo se tak, že jsem za celý měsíc neprodal jediný PR článek. V ostatních oblastech mi zůstaly příjmy v podstatě shodné s měsíci předchozími.

Výsledky za srpen 2013

AdSense: 6495Kč
Affiliate: 17116Kč
PR články: 0Kč
Odkazy: 900Kč

Celkem: 24511Kč (pokles o 18%)

Návštěvnost mých projektů za srpen

Přestože v srpnu pokračuje okurková sezóna, celková návštěvnost mi díky jednomu travel webu rostla a prvně jsem tak pokořil hranici 70 000 návštěvníků za měsíc.

Návštěvnost srpen 2013

Návštěvnost srpen 2013

Plány vs. skutečnost

V srpnu jsem si vytyčil cíl v podobě pokoření příjmu z oblasti affiliate ve výši 30.000Kč. Jelikož mi ale v polovině měsíce vypadl jeden výdělečný affil program, příjmy nerostly tak závratně, jak jsem očekával a v konečném součtu jsem se dostal v affilu na hranici příjmu 21.910Kč.

Do PPC kampaní na podporu svých affil webů jsem nainvestoval 4.794Kč a celkově mi tak affil vydělal „jen“ 17.116Kč.

Nový web jsem v srpnu nespustil žádný, k linkbuildingu jsem se také nedostal…

Plány pro září

  • dosáhnout hranice zisku 30.000 Kč
  • dosáhnout souhrnu měsíční návštěvnosti 75 000
  • dosáhnout zisku z AdSense ve výši 8.000 Kč
  • díky affiliate webům vydělat 25.000 Kč
  • zapracovat na linkbuildingu

Jak je to s tím pasivním příjmem?

Díky mé dvoutýdenní dovolené, kdy jsem na své weby ani nesáhl, jsem si mohl otestovat, jak jsou moje příjmy závislé na mých pravidelných činnostech.

Opět odkáži na svůj předchozí článek o pasivním příjmu, kdy z článku vyplynulo, že moje hodinová sazba je srovnatelná s některými lépe placenými brigádami. S postupem času se ale svým webům věnuji stále méně času a příjmy přesto rostou nebo alespoň stagnují.

V srpnu jsem svým projektům věnoval cca 20 hodin čistého času a hodinová sazba se mi tak rázem vyšvihla do vcelku zajímavých čísel.

Proto bych chtěl apelovat na všechny, kdo stejně jako já investují spousty času do svých webů a projektů, i když nevidí žádné výsledky. Stačí jen vytrvat a situace se rázem zlepší, nebojte :-).