»»Únor 2013 a velký propad příjmů

Únor 2013 a velký propad příjmů

Únor byl přes všechna má očekávání jedním z nejslabších měsíců vůbec, kdy se mi „podařilo“ dostat celkový součet příjmů cca na polovinu příjmů z minulého měsíce.

Můžu si za to ale sám a sice svým neumem v oblasti PPC kampaní, kam jsem opět nainvestoval 6000Kč, ale zpět se mi podařilo dostat zhruba polovinu z této částky. Hlavu si z toho ale příliš nelámu, jelikož jsem spustil nový affiliate web, kam posílám návštěvnost právě z PPC kampaní a tuto ztrátu tak vidím jako budoucí investici. Zároveň se stále více učím spravovat PPC kampaně, tak věřím, že v dalších měsících už to bude jen a jen lepší.

A teď už k mým výsledků:

Výsledky za únor 2013

AdSense: 4862Kč
Sklik: 7Kč
Affiliate: -2635Kč
PR články: 75Kč
Odkazy: 0Kč

Celkem: 2309 Kč (pokles o 49%)

Plány vs. skutečnost

V minulém reportu jsem si vytyčil cíl v podobě pokoření hranice zisku 8.000 Kč. Tento cíl jsem opět nesplnil. Budu si muset dát cíle reálnější :-). Pokročil jsem ale v linkbuildingu a hlavně se mi podařilo spustit dva nové weby, u nichž vidím velký prostor na zvyšování příjmů. Rovněž jsem pozastavil některé PPC kampaně, které mě dostávaly výrazně do červených čísel.

Plány na březen

 • pokořit hranici zisku 8.000 Kč
 • doplnit stávající stránky o další texty
 • budovat linkbuilding
 • prodat odkaz minimálně na jednom svém webu
 • prodat minimálně jeden PR článek
 • dále ladit affiliate weby
 • vyladit PPC kampaně

Přece jen se v tom únoru trošku dařilo – prodej webů

Na rady některých zkušenější podnikatelů na Internetu jsem se rozhodl, že prodám některé ze svých projektů (více zde), které jsou sice ziskové, ale buď mě na nich nebaví dále pracovat, případně mi jejich údržba zabírá mnoho času. Prozatím se mi tak podařilo prodat jeden e-shop se šperky (darujsperky.cz) a na prodej dalších webů mám několik nabídek, takže věřím, že prodej některého z nich ještě dopadne.

2016-09-22T18:53:06+00:00Březen 1st, 2013|Výsledky|3 komentáře

3 komentáře

 1. AlesN 14.3.2013 v 20.42 - Odpovědět

  Ahoj, měl bych na tebe jeden dotaz ohledně výdělku PPC AdSense – Sklik a to, čím je způsoben ten mega rozdíl? Přeci jen skoro 5 000 Kč a 7 Kč působí trochu divně takto na oko. Neznám tvé weby, tak nevím, kde to máš nasazené, proto se možná tak hloupě ptám ;-).

 2. josem 14.3.2013 v 20.45 - Odpovědět

  Aleši, ptáš se dobře :-) Je to tím, že Sklik mám nasazen pouze na jednom jediném webu a to na webu s klipy z YouTube, který najdeš na http://www.bestofyoutube.cz. Google mi totiž kvůli názvu Youtube (který vlastní) nepovolili publikování reklamních bloků AdSense. Tak jsem zkusil konkurenci :-D Jak to tak ale u typově podobných webů bývá, s monetizací je vždy trošku potíž…

  • AlesN 14.3.2013 v 22.01 - Odpovědět

   Tak to jo potom, už jsem se lekl, že je na tom Sklik až tak špatně v přímém porovnání ;-). U webu s videi je to opravdu něco jiného a návštěvníci moc neklikají, to jsem si odzkoušel sám na jednom pokusném webíku.

Napsat komentář