Napsal: Josef Kroupa 01. prosince 2015

V posledním – říjnovém reportů mých příjmů z online podnikání jsem avizoval svůj výdělek v podobě usmolených 2.500Kč. V listopadu se situace (i díky nadcházející vánoční horečce) trošku zlepšila, tak aspoň je co reportovat :D.

Co vlastně v posledních měsících dělám?

Zhruba poslední dva měsíce jsem kompletně ořezal aktivity na většině svých webů – buď se jim v budoucnu nechci vůbec věnovat nebo jen velmi okrajově.

Vybral jsem si 5 webů, které dle mého názoru mají zajímavý potenciál pro růst. Začal jsem tyto weby kompletně překopávat:

  • snažím se, aby byly responzivní
  • hraju si s umístěním a druhy reklam
  • zkouším nové affiliate inzerenty.

Výsledky zatím nejsou příliš vidět (většina webů přímo tematicky nesouvisí s Vánocemi), tudíž očekávám nárůst návštěvnosti až po Novém roce, respektive až s nástupem teplejších dní.

Výsledkem je, že u PC trávím cca 12-14 hodin denně (počítáno i s mým offline podnikáním), což si pomalu vybírá daň na zádech :). Kdybych skoro každý den nesportoval, už je ze mě mrtvola :D.

Moje začátky s investováním

V listopadu jsem se rovněž rozhodl, že začnu do svých webů investovat. Koupil jsem si svojí první placenou šablonu Avada, což je údajně nejprodávanější šablona pro WordPress všech dob. Šablona je to suprová, ale nastavit ji je dost brutální záležitost, takže o ní ještě určitě sepíšu samostatný článek.

Koupil jsem si placenou šablonu a sehnal si programátora.

Další milník přišel o tomto víkendu – sehnal jsem si programátora (je jím Tomáš Matonoha) pro naprogramování jedné menší „fíčury“.

Rekordní výše provize

Aby těch prvenství nebylo málo, v listopadu jsem zaznamenal svoji zatím rekordní provizi, která činila 155,99 Eur. Škoda jen, že podobných konverzí nepadají alespoň denně desítky (proč bejt zbytečně skromnej :D)

Ať už zbytečně neoddalujeme nevyhnutelné a očekávané :-). V listopadu se mi stále nedařilo s AdSense, jehož výkonnost u mě stojí a padá s návštěvností, která je oproti loňskému roku stále mizivá.

Kde se ale vcelku dařilo je affil, ten mi přinesl pěkných 16.412 Kč.

Výsledky v listopadu 2015

AdSense + Sklik: 2.413 Kč
Affiliate: 16.412 Kč
PR články: 990 Kč
Odkazy: 840 Kč

Výdaje: -2.792 Kč

Celkem: 17.863 Kč (růst oproti září 2015 o 79%)

Přehled zisků listopad 2015

Přehled zisků listopad 2015

Návštěvnost webů v září

Souhrnná návštěvnost všech mých webů se ustálila na 39036 návštěvnících, což je oproti září růst o téměř 11%.

Vývoj návštěvnosti listopad 2015

Vývoj návštěvnosti listopad 2015

Vzdělávání a konference

Na začátku listopadu jsem se účastnil 8. Affiliate konference, která i přes moji počáteční skepsi plynoucí z trošku slabšího programu, byla snad jednou z nejlepších, které jsem měl možnost se účastnit.

Z celé akce a zejména z následného networkingu mám plnej mobil poznámek, které postupně začínám zapracovávat do svých webů. Takže jako již tradičně věřím, že vcelku směšná částka za vstupné se mi díky nabitým informacím vrátila ještě na cestě ve vlaku, kde jsem shodou okolností potkal dalšího účastníka konference a networking mohl pokračovat i tam :D

Hodnocení listopadu a cíle pro prosinec

Když tak po sobě čtu tento report, listopad je mým neúspěšnějším měsícem roku (a to dokonce i podle příjmů – letošek holt bída :D). Dělám na webech, u kterých věřím, že mají v budoucnu velký potenciál pro rozvoj, koupil jsem si placenou šablonu, našel programátora… Co víc si přát? :-)

V prosinci budu dál pokračovat v rozvíjení mých klíčových webů, pravděpodobně budu dál investovat – přemýšlím o dalším nákupu obrázků z fotobanky, mám vybraných i pár placených pluginů pro WordPress. V polovině prosince mě navíc čeká jeden zajímavý rozhovor, tak snad to bude větší paráda, než moje koktavá přednáška na Affiliate konferenci :D.