»»Report příjmů z on-line podnikání v listopadu 2015 – růst o 79%

Report příjmů z on-line podnikání v listopadu 2015 – růst o 79%

V posledním – říjnovém reportů mých příjmů z online podnikání jsem avizoval svůj výdělek v podobě usmolených 2.500Kč. V listopadu se situace (i díky nadcházející vánoční horečce) trošku zlepšila, tak aspoň je co reportovat :D.

Co vlastně v posledních měsících dělám?

Zhruba poslední dva měsíce jsem kompletně ořezal aktivity na většině svých webů – buď se jim v budoucnu nechci vůbec věnovat nebo jen velmi okrajově.

Vybral jsem si 5 webů, které dle mého názoru mají zajímavý potenciál pro růst. Začal jsem tyto weby kompletně překopávat:

 • snažím se, aby byly responzivní
 • hraju si s umístěním a druhy reklam
 • zkouším nové affiliate inzerenty.

Výsledky zatím nejsou příliš vidět (většina webů přímo tematicky nesouvisí s Vánocemi), tudíž očekávám nárůst návštěvnosti až po Novém roce, respektive až s nástupem teplejších dní.

Výsledkem je, že u PC trávím cca 12-14 hodin denně (počítáno i s mým offline podnikáním), což si pomalu vybírá daň na zádech :). Kdybych skoro každý den nesportoval, už je ze mě mrtvola :D.

Moje začátky s investováním

V listopadu jsem se rovněž rozhodl, že začnu do svých webů investovat. Koupil jsem si svojí první placenou šablonu Avada, což je údajně nejprodávanější šablona pro WordPress všech dob. Šablona je to suprová, ale nastavit ji je dost brutální záležitost, takže o ní ještě určitě sepíšu samostatný článek.

Koupil jsem si placenou šablonu a sehnal si programátora.

Další milník přišel o tomto víkendu – sehnal jsem si programátora (je jím Tomáš Matonoha) pro naprogramování jedné menší „fíčury“.

Rekordní výše provize

Aby těch prvenství nebylo málo, v listopadu jsem zaznamenal svoji zatím rekordní provizi, která činila 155,99 Eur. Škoda jen, že podobných konverzí nepadají alespoň denně desítky (proč bejt zbytečně skromnej :D)

Ať už zbytečně neoddalujeme nevyhnutelné a očekávané :-). V listopadu se mi stále nedařilo s AdSense, jehož výkonnost u mě stojí a padá s návštěvností, která je oproti loňskému roku stále mizivá.

Kde se ale vcelku dařilo je affil, ten mi přinesl pěkných 16.412 Kč.

Výsledky v listopadu 2015

AdSense + Sklik: 2.413 Kč
Affiliate: 16.412 Kč
PR články: 990 Kč
Odkazy: 840 Kč

Výdaje: -2.792 Kč

Celkem: 17.863 Kč (růst oproti září 2015 o 79%)

Přehled zisků listopad 2015

Přehled zisků listopad 2015

Návštěvnost webů v září

Souhrnná návštěvnost všech mých webů se ustálila na 39036 návštěvnících, což je oproti září růst o téměř 11%.

Vývoj návštěvnosti listopad 2015

Vývoj návštěvnosti listopad 2015

Vzdělávání a konference

Na začátku listopadu jsem se účastnil 8. Affiliate konference, která i přes moji počáteční skepsi plynoucí z trošku slabšího programu, byla snad jednou z nejlepších, které jsem měl možnost se účastnit.

Z celé akce a zejména z následného networkingu mám plnej mobil poznámek, které postupně začínám zapracovávat do svých webů. Takže jako již tradičně věřím, že vcelku směšná částka za vstupné se mi díky nabitým informacím vrátila ještě na cestě ve vlaku, kde jsem shodou okolností potkal dalšího účastníka konference a networking mohl pokračovat i tam :D

Hodnocení listopadu a cíle pro prosinec

Když tak po sobě čtu tento report, listopad je mým neúspěšnějším měsícem roku (a to dokonce i podle příjmů – letošek holt bída :D). Dělám na webech, u kterých věřím, že mají v budoucnu velký potenciál pro rozvoj, koupil jsem si placenou šablonu, našel programátora… Co víc si přát? :-)

V prosinci budu dál pokračovat v rozvíjení mých klíčových webů, pravděpodobně budu dál investovat – přemýšlím o dalším nákupu obrázků z fotobanky, mám vybraných i pár placených pluginů pro WordPress. V polovině prosince mě navíc čeká jeden zajímavý rozhovor, tak snad to bude větší paráda, než moje koktavá přednáška na Affiliate konferenci :D.

2016-10-13T19:17:11+00:00Prosinec 1st, 2015|Výsledky|12 komentářů

12 komentářů

 1. Dominik 1.12.2015 v 11.53 - Odpovědět

  Chválim a držim palce nech sa darí aj nadalej a ešte oveľa viac. Ako to zvládaš sedieť 12-14 hodín denne pred obrazovkou :O ? A koľko dni v týždni ?

  • Josef Kroupa 1.12.2015 v 12.11 - Odpovědět

   Ahoj Dominiku, díky moc :-)

   Jak jsem psal už v článku, moc to nezvládám :D. Od rána sedím u PC s přestávkami na oběd 8 hodin, pak následuje nějaký sport, přesun domů, kde opět usedám k PC :D. Pár hodin denně prosedím i o víkendu, ale už to budu muset omezit, protože jak zádům, tak i přítelkyni se to přestává líbit :D.

   A ještě jeden dodatek: na židli sedím střídavě na overballu a na balanční podložce :D

   • drago 1.12.2015 v 18.14 - Odpovědět

    Jsem na tom podobně. Bez sportu to nejde. Mozek unavený, tělo plné energie. Někdy to bylo k nevydření. Pak jsem začal běhat. Zajímavé přitom je, že spoustu věcí vymyslím když běžím.

    Míš na cvičení má přítelkyně. Zkusím jí ho ukrást. Díky za tip :)

    • Josef Kroupa 1.12.2015 v 18.23 - Odpovědět

     Drago,
     od toho zneužívání snad máme ty přítelkyně, ne? ;-)

 2. Miloš Lácha 1.12.2015 v 15.21 - Odpovědět

  Pepo, Avadu mám také zakoupenu a nastavení tam je víc než dost. Ale pomohlo mi toto video – tutorial https://www.youtube.com/watch?v=52d–4iKEnU

  • Josef Kroupa 1.12.2015 v 18.22 - Odpovědět

   Miloši, já nemám problém s tím v Avadě cokoli nastavit, spíš mi jde o to, že třeba nadpisy H3 se používají u related posts a bohužel také u výpisu nejnovějších článků přes widget na úvodní straně. A podobných „propojení“ je tam kotel a tak mám pole pro Custom CSS narvané k prasknutí :D.

   Jinak šablona super i díky sekci Portfolio, kterou jsem zneužil pro fotogalerii, se kterou jsem si dlouho nevěděl poradit…

   Jinak díky za video, jdu na něj kouknout :-)

 3. Lukáš 1.12.2015 v 17.36 - Odpovědět

  Jeď bomby draku a doufám že se ti rozjedou ty svatby :-)

  • Josef Kroupa 1.12.2015 v 18.23 - Odpovědět

   Lukáši,
   věřím, že i díky Tvým tipům se mi to povede :D

 4. panZero 4.12.2015 v 15.29 - Odpovědět

  Asi by to chtělo na tu pilku přitlačit o trochu víc, ne? ;) Jinak ta vysoká provize je ze Zootu?

  Btw u mě pár postřehů za posledních několik měsíců – http://panzero.blog.cz/1512/jeste-tu-svou-karku-tahnu

  • Josef Kroupa 4.12.2015 v 16.35 - Odpovědět

   paneZero,
   provize překvapivě nebyla ze Zootu, ale z nábytku :D. A máš pravdu, to pilu budu muset pořádně nabrousit a začít ;-).

 5. David 6.12.2015 v 14.19 - Odpovědět

  To neni tak špatný na to, jak to vypadalo ještě nedávno. Zase míříš ke hvězdám! :)

  • Josef Kroupa 19.1.2016 v 9.10 - Odpovědět

   Davide,
   snad máš pravdu :-)

Napsat komentář